Mitä mieltä Janne katajasta
Kommentit (15)
Harmiton punkero. Riksulainen vitsejä vääntävä lelukauppias.
Liian tungetteleva siinä kuokkavieras katajassa.
Kuutamollassa ihan hyvä.
Myös sukunimet kirjoitetaan isolla alkukirjaimella.
Ihan oma itsensä, julkisuus ei ole noussut hattuun mitenkään, tän vaikutelman olen saanut.
Vierailija kirjoitti:
Ihan oma itsensä, julkisuus ei ole noussut hattuun mitenkään, tän vaikutelman olen saanut.
Sama itsellä. Janne Kataja ei myöskään ärsytä niin paljon kuin jotkut muut televisiossa pyörivät juontajat.
Ihan ok tyypiltä vaikuttaa, uskon että hän tuntee vetoa molempiin sukupuoliin
Vierailija kirjoitti:
Liian tungetteleva siinä kuokkavieras katajassa.
Kuutamollassa ihan hyvä.
Huomasintän Kuokkavieras Kataja- ohjelman ja olen katsonut useamman osan. Aluksi tuntui tosi kivalta, mutta ajoittain on siinä ja siinä, meneekö röyhkeyden puolelle. Ja kyllä menee. Hän on liian tuttavallinen usein, esim soittaa jollekin kunnanjohtajalle ja ekana töksäyttää, missä olet, mitä teet. Lähteä etsimään majapaikkaa keskellä yötä, herätellä ihmisiä. Joo ei. Samoin lapsellisia tarrojen liimaamista ihmisten ikkunoihin jne. Sitä liimaa on vaikea saada pois. Kataja on tuttavallinen hyökkäävällä tavalla.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Liian tungetteleva siinä kuokkavieras katajassa.
Kuutamollassa ihan hyvä.Huomasintän Kuokkavieras Kataja- ohjelman ja olen katsonut useamman osan. Aluksi tuntui tosi kivalta, mutta ajoittain on siinä ja siinä, meneekö röyhkeyden puolelle. Ja kyllä menee. Hän on liian tuttavallinen usein, esim soittaa jollekin kunnanjohtajalle ja ekana töksäyttää, missä olet, mitä teet. Lähteä etsimään majapaikkaa keskellä yötä, herätellä ihmisiä. Joo ei. Samoin lapsellisia tarrojen liimaamista ihmisten ikkunoihin jne. Sitä liimaa on vaikea saada pois. Kataja on tuttavallinen hyökkäävällä tavalla.
Toisaalta noinkin, mutta osin on varmaan pitkälle käsikirjoitettuakin. Ohjelmana harmitonta hömppää. Kataja ihan hauska mies, sama hallussa hällä. Eikä tosiaan ärsytä niin kuin toosi moni, kulunut, kasvo teeveessä.
Juontajana jotenkin ällö, joissain elokuvissa ihan hyvä (mm. Pirunpelto).
Hän on symppis ja luotainen esiintyjä. En olisi ikinä uskonut sanovani näin, mutta kuokkavieras Katajassa aivan mainio.
Ei kiinnosta. Laitettu joka kansikuvaan ja ohjelmaan. Samoja kasvoja vuodesta toiseen.
Tutustuin vähän jo vuosia sitten työkuvioissa, ei ollut niin paljon esillä silloin vielä. Ihan ok, ei mitenkään älyttömän ylimielinen tai pollea, kuten aika monet muut samoissa tiloissa pyörineet julkimot. Hyvä esiintyjä, heittäytyjä.
Janne Katajan paras rooli on ollut Keihäsmatkojen se omistaja ja matkanjärjestäjä. Sopii kuin nakutettu siihen
Gotham Cityn Jokeri.