Epäillyt äärioikeiston rikokset tapahtuivat syksyllä 2021. Syyte nostetaan vasta nyt juuri ennen vaaleja
Turha väittää ettei korruptiota ole ja ettei oikeuslaitos ole poliittinen. Suomessa tapahtuu aivan samaa mitä Venäjällä, mutta lievemmässä määrin.
Tämän tarkoitus on mustamaalata persuja ja varmistaa Kokoomuksen voitto. Tuo syytetty kun on ollut persujen toiminnassa mukana.
Selvää on, että syyteet tulee kaatumaan, mutta sillä ei ole väliä. Tarkeintä on propagandan tuottaminen. Ihmetyttää miten avointa tämä toiminta on.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fe07a044-6669-46b2-b10b-a82712856705
Kommentit (6)
Tätä se on joo. Toisaalta huonot uutiset pimitetään kuten nämäkin kaksi ulkomaalaisvahvistusta 4 vuotta sitten paljastettiin vasta elokuussa vaikka vangittiin maaliskuussa ennen vaaleja. Minusta erikoinen sattuma.
Heitäpä ihan veikkaus, että kuinka kauan rikostutkinta yleensä kestää Suomessa?
Vierailija kirjoitti:
Heitäpä ihan veikkaus, että kuinka kauan rikostutkinta yleensä kestää Suomessa?
Kestää mitä kestää, mutta aina ennen vaaleja tulee tämmöinen. Tän pystyy jo ennustamaan. Luuletteko todella ettei vaalivaikuttamista tapahdu Suomessa? :D
Huvittavaa puhua demokratiasta, kun kaikki polkevat demokratiaa jotta tulevat valituksi.
Suomi on euroopan korruptunein maa. Sitä vain kutsutaan maan tavaksi täällä.