Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä toi juttu Benjamin Ahosesta on?

Vierailija
05.03.2023 |

Poliisit talutti sairasta miestä putkaan jonne kuoli??

Minusta nuo sais ottaa vastuun kuolemantuottamuksesta.

Hirveetä settiä.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
07.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun mielestä ihmiset sais tulla pois kuplastaan ja alkaa ymmärtämään että maailmassa tapahtuu pahoja asioita ja asioita jotka johtuvat ihmisten omasta valinnasta.

Kuka käski ryöstää apteekin, kuka käski syödä niitä lääkkeitä liikaa (herra pitkän linjan narkomaani ja varmasti tiesi paljonko niitä pillereitä kannattaa popsia), kuka käski olla kertomatta poliisille paljonko söi niitä pillereitä.

Kukaan ei korvaansa lotkauta jos narkomaani kuolee yliannostukseen kämpässään tai kadulla. Nyt on saatu yleisössä mielipaha aikaan ja kaivamalla kaivetaan poliisista syyllistä.

Tajutkaa jo ihmiset että ympärillänne tapahtuu tätä koko ajan. Huumausaineita ja huumausaine ongelmaisia on niin paljon että tämä tulee olemaan vain nouseva trendi tulevaisuudessa.

Vierailija
2/7 |
07.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos annat oman elämäsi avaimet toisen taskuun... Silti, ei tuo ihminen kuulunut putkaan.

Toki siisti keino päästä eroon tyypistä.

Itse näin videossa loppuunajetun, väsyneen ihmisen. Jonkun lapsen.

Jatka sinä halveksimistasi, olet oikeutettu siihen Ykkönen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
07.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onneksi sai rauhan, ihmispolo.

Aina nää ei ole omia valintoja. Hyvinvointiyhteiskunnassa.

Vierailija
4/7 |
07.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän noita putkakuolemia liikaa tapahtuu. Poliisit itse sit tutkii, ei mene syyttäjälle ja vaikka menis niin jätetään syyttämättä.

Ei kaikki ole alkoholi- tms myrkytyksiin kuolleet mutta kirjataan niiksi niin hyväksytään helpommin.

Vierailija
5/7 |
07.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän poliisit (ja lääkärit) joudu kuolemantuottamuksista vastuuseen.

Vierailija
6/7 |
07.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jutun aihe oli putkakuolemat. Tämä B. Ahonen oli vain omaisten luvalla esiin nostettu esimerkki.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
25.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja sinullahan on nyt tästä asiasta tarkka tieto miten tämä meni alusta loppuun asti. Kannattaa sitten alkaa kertomaan kun on fakta tietoa eiköstä jookosta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi seitsemän