Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hahhahh! Dumle- tai Pätkis-keksirasia 140g maksaa noin 4,30€!

Vierailija
05.03.2023 |

Näin Tokmannin lehdessä tarjouksen, kilohinta jotain 30€/kg.

Kuka maksaa kekseistä tällaista hintaa? Eivät ne mitään naudan sisäfilettä tai lohifileitä sentään ole!

Hahhah, ei voi kuin nauraa 🤣😅, näin näitä keksejä Lidlissäkin ja samaan hintaan.

T. Lidl-mies

Kommentit (26)

Vierailija
1/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Otsikosta päättelin että ahne kauppias nauraa.

Vierailija
2/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuka edes ostaa keksejä? Pelkkää sokeria eli elinturhake.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä Tokmanni-mies maksaa

Vierailija
4/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ne on gluteenittomia. Idiootti.

Eivät yleensä ole sen kalliimpia valmistaa.

Vierailija
5/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska ne on Fazeria. Laatusuklaata ja merkki. 

Vierailija
6/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Koska ne on Fazeria. Laatusuklaata ja merkki. 

Henkilökunnan myymälässä Fazerin sininen 0,50e/levy. Ja sitä ei myydä tappiolla, eli...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ne on gluteenittomia. Idiootti.

Eivät yleensä ole sen kalliimpia valmistaa.

Et ilmeisesti tiedä asiasta yhtään mitään.

Vierailija
8/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä osta.

Kaurahiutaleet on hyvää. Levitteen kera lämpimänä, kuivana.

Tai makeutusaineen ja ehkä maidon kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Koska ne on Fazeria. Laatusuklaata ja merkki. 

Merkki maksaa,  tuotanto Venjjällä loppui.  Moraali maksaa kansalle.

Vierailija
10/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi Lidlin mies lukee Tokmannin lehteä? Eikö sieltä Lidlistä pitänyt saada kaikki mitä tarvitsee?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ovat pahanmakuisia, älkää ostako.

Vierailija
12/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä, koska ne ovat hyviä, gluteenittomia ja harvoin syön. Maksavat muuten sen 4€ Lidlissäkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomi Oy voisi mennä konkkaan. Ihme holhousyhteiskunta ja hinnat täysin poskettomat.

Vierailija
14/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Miksi Lidlin mies lukee Tokmannin lehteä? Eikö sieltä Lidlistä pitänyt saada kaikki mitä tarvitsee?

Kyllä vaan, ei sieltä Tokmannista mitään halpaa juuri löydy. Ehkä joskus ostan sieltä sukkia tarjouksesta, käyn Tokmannissa ehkä kerran tai pari vuodessa.

T. Lidl-mies

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ovat pahanmakuisia, älkää ostako.

Keliaakikkona ei ole paljon valinnanvaraa.

Vierailija
16/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Miksi Lidlin mies lukee Tokmannin lehteä? Eikö sieltä Lidlistä pitänyt saada kaikki mitä tarvitsee?

Lidlistä saa suklaata 6.90€/kg sadan gramman levyissä.

Vierailija
17/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ei niiden valmistaminen ainakaan kaksi kertaa enempää maksa.

Vierailija
18/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Miksi Lidlin mies lukee Tokmannin lehteä? Eikö sieltä Lidlistä pitänyt saada kaikki mitä tarvitsee?

Lidlistä saa suklaata 6.90€/kg sadan gramman levyissä.

Ei saa enää vaan 7.50/kg.

Vierailija
19/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ovat pahanmakuisia, älkää ostako.

Keliaakikkona ei ole paljon valinnanvaraa.

Ne Pätkis-keksit ovat ainakin tosi hyviä! Dumleja en ole testannut. Tykkään muutenkin Pätkiksestä tai ylipäätään mintusta suklaassa, niin mulle uppos kyllä.

Vierailija
20/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Gluteenuttomat tuotteet noin yleisestikin ovat paljon kalliimpia kuin "tavalliset" versiot, ihan sämpylöistä lähtien. Siinä vain joutuu tottumaan paljon kallimpaan hintatasoon, ole iloinen jos pääset vähemmällä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi kolme