Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hahhahh! Dumle- tai Pätkis-keksirasia 140g maksaa noin 4,30€!

Vierailija
05.03.2023 |

Näin Tokmannin lehdessä tarjouksen, kilohinta jotain 30€/kg.

Kuka maksaa kekseistä tällaista hintaa? Eivät ne mitään naudan sisäfilettä tai lohifileitä sentään ole!

Hahhah, ei voi kuin nauraa 🤣😅, näin näitä keksejä Lidlissäkin ja samaan hintaan.

T. Lidl-mies

Kommentit (26)

Vierailija
21/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Miksi Lidlin mies lukee Tokmannin lehteä? Eikö sieltä Lidlistä pitänyt saada kaikki mitä tarvitsee?

Lidlistä saa suklaata 6.90€/kg sadan gramman levyissä.

Ei saa enää vaan 7.50/kg.

Joo, unohtakaa nuo 75 senttiä/100g suklaalevyt, ne ovat toisen luokan suklaata, ja hinnaltaan eivät enää niin kaukana Fincarren halvimmista suklaalevyistä, jotka ovat paljon parempia. Lidl on hinnoitellut budjettisuklaansa ulos, ne olivat vielä halpoja, kun maksoivat 40 senttiä/kpl.

T. Lidl-mies

Vierailija
22/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ne on gluteenittomia. Idiootti.

Kiva nimi sulla, mikäs sun sukunimi on?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
23/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitäisi olla vähintään tuplat kun suomalaisten mahoja katsoo

Vierailija
24/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eivätkä ole edes hyviä!

Vierailija
25/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Koska ne on Fazeria. Laatusuklaata ja merkki. 

p@skaa paketissa

Vierailija
26/26 |
05.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Koska ne on Fazeria. Laatusuklaata ja merkki. 

Henkilökunnan myymälässä Fazerin sininen 0,50e/levy. Ja sitä ei myydä tappiolla, eli...

Siihen päälle kun lasket sitten kuljetuskustannukset kauppoihin, kauppojen henkilökuntakustannukset, kauppojen sähkökustannukset, vuokrat ja verot päälle niin ei todellakaan tee 50 senttiä / levy varsinkin kun tuotteesta pitää saada vielä voittoakin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi viisi