Laihdutin 10kg pysyvästi (80->70 kg ) tähän tapaan:
Aamupalaksi
- 2 näkkäriä
- 1 iso tomaatti
- teetä iso mukillinen
Aamun välipalaksi
- purkillinen ananaspaloja
Lounaaksi
- työpaikan kasvislounas runsaana versiona. Juustoista salaattia, kasvissosekeittoa tai vaikka risottoa. Sämpylä, ei voita. Leikkeleitä.
Päivälliseksi kotona
- kasvissosekeitto
- 2 näkkäriä
- tomaattia
- vettä
Illalla kuntosalille 1,5h:ksi 5-6 kertaa viikossa. Kuntoilun jälkeen Hyvää Päivää-mehu.
Iltapalaksi
- 2 näkkäriä
- 1 keitetty muna
- teetä.
Näin laihduin ja hoikistuin valokuvissa enemmän kuin 10 kiloa. Jälkikäteen ajateltuna sain hirveän vähän proteiineja ja söin liian vähän, koska huimasi töissä, mutta tehokasta oli.
Kommentit (14)
palasin normaaliin ruokavalioon. Sikäli se ei ollut ikuista, että lihoin muutaman vuoden päästä kahden raskauden myötä aika tavalla. Tämä paino on ruvennut putoamaan jälleen kuntosaliharjoittelulla ja kaloreiden laskemisella. Nyt on kylläkin personal trainerin ruokaohjeet ja proteiinin määrä on lihasten elvyttämisen suuri, yli 100g päivässä. Osan siitä saan juomajauheina.
ap
Toivottavasti kukaan ei kokeile tuota.
Vyötärönympärys hupeni ihan silmissä. Ruokavalion ja kuntosalin lisäksi jätin täysin alkoholin pois. Ei pisaraakaan. ap
Liian vähän proteiinia ja rasvaa. Kuudessa viikossa 10 kg on myös liian nopea tahti. Tuossa on taatusti palanut melkoisesti myös lihasta, mutta omapahan on asiasi.
Nopea tulos ja läski vaihtui lihakseksi. Nyt treenaan ohjattuna ja syön proteiineja. ap
Lihasten kutistuminen ei ole haitta. Mikäli kuntoilee säännöllisesti. Se koko ei ole mitään.
Lihakset kasvaa samaan mittaansa 6kk aikana mikäli hermotus on kunnossa eli kuntoilee säännöllisesti.
Nuorempana saatoin pudottaa lihasmassaani (kadottamatta voimaani) jopa lähemmäs 10kg tulevia otteluita varten.
Lihasmassa siis katoaa helposti ja tulee takaisin yhtänopeasti kuin katosi. Ei tarvitse pelätä.
T:N43
Lihasten kutistuminen ei ole haitta.
Mutta menkää vaan perse edellä puuhun :)
ihan väärissä paikoissa hiilaripommit ja ne vähäiset protskut. Mutta, siihen ei nääntynyt eikä kroppa muuttunut roikkuvaksi, nahkaiseksi luurangoksi kuudessa viikossa. Pehmeä makkara hävisi vatsasta ja lanteista, tilalle tuli kiinteä lihas. Laittaisin valokuvat ennen ja jälkeen, jos osaisin. ap
koska et jatka tälläistä syömistä koko loppu elämääsi vaan ruokavaliosi normalisoituu ajan kanssa ja lihoat heti, koska ruumiisi varastoi kaiken rasvan jonka saa koska ei saanut sitä aiemmin. Paras ja varmin tapa laihduttaa on tehdä elämäntapa muutos. Sallit itsellesi herkkuja joskus, mutta syöt pääsääntöisesti terveellisesti ja monipuolisesti. Liikut n. 3 lertaa viikkossa.. Siitä se lähtee! Jos siis haluaa pysyviä tuloksia
Pysyin saavutetussa painossa monta vuotta, vaikka palasin normaaliin ruokavalioon. ap
pois?
Haaskalinnut täällä nokkii, pyh ja pah.
Joku tupakalla ja kahvilla, toinen kaalisopalla. Sama se. Tiedän monia, jotka ovat olleet vichydieetillä ja ihan hyvältä näyttävät.
Ap:llä on loppuelämä muuttaa elämäntapojaan, nyt vain pudotti kiloja, that's it.
Ihan hyvä dieetti. Kyllä tuolla elää. Moni kokeilee hullumpiakin. ONNEA!
Vyötärölihavuus on helpommin laihdutettavissa, kuin iso pylly.
mä laihdutin 10 viikossa 8,5 kiloa karppaamalla ja nykypaino 52 kg. Ja syön huomattavasti herkullisempaa ruokaa, jota ei ole vaikea noudattaa jatkossakin :)
Aiotko jatkaa tuolla ruokavaliolla loppuikäsi?