Missä syödä Kampissa tai Forumissa?
Asumme Oulussa, emmekä ole pitkään aikaan käyneet Helsingissä. Nyt olen kuitenkin menossa tyttäreni kanssa (14v.) Helsinkiin. Ajattelimme käydä syömässä Kampissa tai Forumissa. Onko ehdotuksia, missä ravintolassa kannattaa käydä?
Kommentit (11)
Kampin yläkerrassa on useita ravintoloita. Alempana on uudempi Fuusio ravintola- siihen ei kannata mennä. Forumissa vähemmän ruokapaikkoja , ehkä Hanko sushi.
Kamppi-keskuksessa on monta ihan kivaa ravintolaa. Riippuu ihan siitä minkälaisesta ruoasta pidätte, paljonko haluatte maksaa ja mitä muita vaatimuksia ravintolan suhteen on.
Kampin 5. Kerroksessa on hyviä ravintoloita, joista voi tarkistaa ovelta ruokalistan ja valita mieleisensä. Tätä suosittelen.
Bastardo: italialaista grilliruokaa
Fafas: israelilaista pikaruokaa
Muji: aasialaista nuudelikeittoa
Lisäksi löytyy ainakin japanilainen, vietnamilainen ja hawaijilainen ravintola.
Kampin yläkerrassa on todella hyvä filippiiniläinen ravintola, en muista nimeä ( ehkä Pobre?). Parasta ruokaa vuosikausiin!
Forumin alakerassa käytävän varrella on vietnamilaisravintola missä on hyvät ja kookkaat annokset, mielestäni aidon makuista. Siellä yleensä käyn kun on edullinenkin. Ei siis siellä ruoka-aukiolla vaan sen käytävän varrella joak kulkee Apollon ohi.
Ainakin enenn oli Kampin yläkerrassa afrikkalaisravintola, tuskin mikään edullisin mutta mielenkiintoisen erilainen makukokemus.
en kyllä löydä yhtään edullista ruokaravintolaa kampista lounas ajan jälkeen.
Kampin yläkerrassa Muji-kaupan ravintola on todella kiva, jos vähän eksoottisemmasta ruoasta tykkää (ei kuitenkaan ole "liian" eksoottista). Forumissa ei minusta oikein ole yhtään kivaa ruokapaikkaa.