Kroatian rannikko vai Sisilia lokakuussa 12 vrk?
Pitkää reissua suunnitellaan, mutta minne kannattaa mennä? Ehdoton vaatimus satamalle, josta varata päivän kalastusreissu ( tämän saamme kyllä paikan päällä neuvoteltua). Hyvä ruoka vaatimus.
Kommentit (8)
Bella Italia! Ei mitään ryssänrantaa.
Sisiliaan itse menisin. Mutta kumpikin voi olla hyvä tai huono vaihtoehto. Kannattaa tutkia molempien kokemuksia eri lähteistä ja tehdä teille paremmin sopivien asioiden perusteella valinta
Asun Sisiliassa ja voin kertoa että meillä on vielä lokakuussa kesä, kun taas Kroatiassa on alkusyksy. Lokakuu on täällä parasta aikaa, ei enää liian kuuma.
Vierailija kirjoitti:
Asun Sisiliassa ja voin kertoa että meillä on vielä lokakuussa kesä, kun taas Kroatiassa on alkusyksy. Lokakuu on täällä parasta aikaa, ei enää liian kuuma.
Sekin voi olla jollekin plussa, että Kroatiassa on jo syksy ja vähemmän turisteja.
Miten muuten mafia nykyään Sisiliassa näyttäytyy ? Tiedän toki, että turistit ovat heiltä suojassa, mutta noin muuten ?
Sisiliassa lämpimämpää lokakuussa, on paljon etelämpänä.