Parhaimmat iskulauseet?
Kuten olette varmaankin huomanneet, minulla ja miltei kaikilla muilla miehillä tahtoo mennä sormi suuhun kun naisille pitäisi jutella. Auttaisi huomattavasti jos olisi valmiita iskulauseita, joita sitten viljellä tarpeen mukaan.
Tietty jos teillä neidoilla ja mammoilla on toimivia lauseita miten mies isketään, olisi meidän hyvä tietää nekin. Ainahan sanotaan että miehet on niin pöhköjä etteivät osaa naisia tulkita joten jos kuulemme jonkun teidän mainitseman lauseen niin ehkä tajuamme ettei teillä ole mielessä pelkkä small talk :)
Tässäpä yksi hyvä repla:
Ovatko jalkasi väsyneet?
Olet vaeltanut ajatuksissani koko päivän…
-Aito ja alkuperäinen, (valitettavan) vähän käytetty yksilö-
Kommentit (9)
Hakkaa päälle Suomen poika, ettei toiset meitä voita!
shun vanhemmat on varmaan helmiä... eiku rapuja tai simpukoita... vai mhikä se oli... byööörk.... shori
Markkinointiliiton Iskulausetoimikunta valitsi viime vuoden parhaiksi iskulauseiksi Rapalan ”Heittämällä parempi päivä” ja ”Vastustamatonta viehetysvoimaa”.
Anna Panna
siinä on jotain herkkää, naisellista ja huomaamatonta, kun sen huoaten lausuu
Hei nainen! Minulla olisi emännän paikka vapaana, äitikin on jo niin vanha ettei jaksa enää pestä pyykkejäni!
Saiskos mun kieli tehdä perhoset ja koteloitua sun kakkoseen?
Yllättävän ison vaikutuksen voi lauseet tehdä. Yksi nainen kerran muisteli hämmentyneensä kun oli ollut työpaikkansa järjestämässä tilaisuudessa. Joku mies oli tullut juttelemaan ja Helmeksi häntä puhutellut, Nainen tietenkin korjasi hänen erehtyneen henkilöstä koska hänen nimensä on ****. Mies oli ruvennut tinkaamaan että olet varmasti Helmi. Naista tietenkin nauratti ja vastaan sanoi. Nainen sitten kysyi lopuksi että miksi sinä minua Helmeksi luulet, mies vastasi sen klassisen miltei kaikkien tietämän lauseen: Ainakin vanhempasi ovat varmaankin simpukoita, kun olet tuollainen helmi?
Illallakin tilaisuuden jälkeen nainen oli ihan täpinöissään ollut tapahtuneesta kun se oli ollut niin poikkeuksellista ja mieleenpainuvaa.
Minä sitten kysyin naiselta että eikö sinulla tullut mieleen että mies yritti iskeä sinua? Nainen silloin vasta tajusi että niinpä tietysti :D
Mainittakoon että kyseessä on erittäin fiksu nainen joten pääkopasta, huumorintajusta tai sivistyksestä ei johtunut. Kuuli vaan tuon ensimmäistä kertaa :)
-Aito ja alkuperäinen, (valitettavan) vähän käytetty yksilö-
Yleensä sanon suoraan et mennäänkö sun luo netfliks and chill. Ni vastaus on yleensä et mennään vaan ku arvostan sun rehellisyyttä ja suorapuheisuutta.
käytsä usein täällä?