Mites päivä on mennyt?
Oletko saanut ladattua akkujasi?
Kysyy Tri Feelgood.
Kommentit (14)
Hyvin on mennyt. Vaimo hoitanut lumityöt ja tehnyt ruuat.
Poden rakkoja kantapäissä enkä ole päässyt ulkoilemaan ollenkaan. Ostin uudet kengät Belgiasta ja hiersivät jalat verille, huomenna pitäisi taas päästä reissuun työmatkalle.
Ahdisti yksinäisyys. Onneksi voi pian käydä nukkumaan niin pääsen tästä päivästä eroon.
Joululomaa odotellessa. Oli kiva sää, joten askelmittari näyttää 23.000 askelta ja poskia punottaa ja silmät ovat uniset vieläkin.
Luku-urakkaa, mutta ilomielellä. Ilmaista koko lysti. Kiitos Helmet.
Touhuten. Aamulla miehen kanssa.
Sitten lumitöitä, jouluruokien laittoa, pyykinpesua, jalkapalloa jne.
Välillä syöty
Typeriä viestejä poistellessa pitsan ja suklaan kanssa.
Näin viime yönä hirveetä painajaista työpaikastani ja pomostani. Sain potkut.
Sit pari kuppii kahvia tyhjän mahaan niin vit...usaamu oli valmis. Olin ihan hirveen pahalla päällä. Onneks asun yksin.
V käyrä laski kun kävin ulkoilemassa, salilla ja söin mahan täyteen.
Hyvä ruoka parempi mieli!
Nyt katson Suurmestaria peiton alla sohvalla, ei huono!
Ei tarvii ladata, en ole sähkölaite.
Mukavasti on mennyt. Kiersin lähiluontopolun, laittelin ruokaa ja siivoilin, join teetä peiton alla ja viestittelin miesystävälle, vietän tässä iltaa mukavasti lasteni kanssa, kaikki hyvin.
Aamulla kolasin. Sit tulin lepäämään ja menin jatkamaan. Pari tuntia myöhemmin menin taas kolaamaan saman alueen.