Avaat joululahjan ja sisältä paljastuu suklaapatukka. Pahastutko?
Kommentit (9)
En tietenkään pahastu. Pidän suklaasta, ja vaikka en pitäisikään niin kaunis ajatus toiselta.
Miksi pahastuisin jos joku antaisi minulle suklaata? En kylläkään voisi syödä sitä, mutta en ymmärrä pahastumista?
Ehkä sitä patukkaa ei kannata paketoida. Jos antaja kertoo, että sorry, nyt en pystynyt tänä jouluna hankkimaan muuta, niin en todellakaan pahastu.
En saa joululahjoja. perinne on ollut aikuisille ei lahjoja,ei sukulaisille naapureille,En pahastuisi suklaapatukasta.Itse en sitä söisi.Sokeri arvot koholla,vältän kaikkea missä on sokeria ja olen sen vuoksi sokeri koukusta pässyt irti ajat sitten.Näkyy myös kehossani .
Jos joku antaa minulle lahjan, olen tyytyväinen ja iloinen. Jos pahastuu toisten antamasta lahjasta, on pikkusieluinen ihmisper*e, ellei ole ihan täyttä varmuutta, että lahja oli annettu kiusaamistarkoituksessa.
Muuten ok mutta jos siinä on laktoosia niin lahjoitan jollekin toiselle.
Tietysti hieman keljuttaa se, että suklaapatukan antaja ei muistanut ruokarajoitteitani.
Jos se ei ole joku niistä yököttävän makuisista proteiinipatukoista, niin en pahastu.
Jos se on tobleronen jättipatukka, niin en, muuten kyllä, paitsi jos on lapselta :)