Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

jäänkö paljosta paitsi kun en pääse etelänlomalle?

Vierailija
22.07.2010 |

onko iso menetys kunnei perheemme pääse etelänlomalle koskaan. Tämäki kesä vain oltu kotona. Pelkään lentokonetta.



Muita samassa tilanteessa?

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
22.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

pysymään pois lomilta, joille mennään lentämällä? Anna muiden mennä, ja jää sinä kotiin jos et peloltasi suostu lentämään.

Vierailija
2/8 |
22.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta rahasyistä. Minusta tuntuu, että jäämme paitsi. Olen muutamia kertoja ollut etelänlomilla ennen perhettä. Ihania reissuja, joiden muistot säilyy koko loppuelämän.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
22.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko koskaan lentänyt?



Aika rajoittunutta on elämä jos ei lentokoneeseen uskalla. ( ja rajoittaa työpaikkoja aika lailla)

Vierailija
4/8 |
22.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei se niin kauheaa ole loppujen lopuksi.

Vierailija
5/8 |
22.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

olen reissannut elämässäni TODELLA paljon ja nähnyt liikaa rääkyviä lapsia, joitten vanhemmat eivät kiinnitä metelöimiseen mitään huomiota.

Muuten, en ole eläessään nähnyt kenenkään känniläisen örventävän koneessa.

Mun lapsi on hyvin eläväinen ja kun ei esim pääse juoksemaan käytävää edestakas, alkaisi taatusti huutamaan. Olen reissannut niin paljon etten matkoista saa mitään ja lapsi on tyytyväinen jos pääsee uimaan ja keinumaan. En näe mitään syytä miksi lähtisin kiusaamaan muita matkustajia lapseni metelöinnillä ja kun helposti voimme olla ilmankin. Mennään sitten kun mua matkailu innostaa ja hän osaa istua kauniisti penkillään.

Vierailija
6/8 |
22.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomesta pääsee "etelään" autolla ihan hyvin. Ruotsiin tai Tallinnaan ja siitä vaan posottamaan niin etelään kuin huvittaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
22.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomessa on ihan yhtä lailla hellettä ja hyviä uimarantoja ja paljon nähtävää. Pienten lasten kanssa matkustan mieluummiin kotimaan kamaralla kuin etelän lomilla.

Tosin itsekin pelkään lentämistä, mutta suostun kyllä lentokoneeseen, jos matkaamme joskus ulkomaille. Etelänmatka se ei tule olemaan.

Vierailija
8/8 |
22.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika erikoinen kysymys.



Voihan Suomessakin tehdä kaikenlaista kivaa, mutta ei viikko vaasalaisessa hotellissa nyt vaan ole sama asia kuin viikko etelässä. Meidän perhe nauttii etelänmatkoilla lähinnä lämmöstä, hyvästä ruuasta ja yhdessäolosta, ns. turistikohteet on kierretty sen verran tarkkaan ettei sieltä muuta haetakaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi kahdeksan