Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mä olen niin kateellinen mun serkulle.

Vierailija
24.05.2010 |

Hänelle syntyi viime viikonloppuna vauva. Tuntuu, että kaikki ovat raskaana tai pienen vauvan vanhempia. Ja itse ei sitä vauvaa tule koskaan saamaan :(



Tällä hetkellä kateus tuntuu oikein pistona sydämessä. Kesä tulee olemaan kauhea, kun ystäväpiiriin syntyy 4 lasta. Miten tästä kateudesta pääsee yli?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ajan kanssa? Siihen tottuu? Ollaan jo niin vanhoja ettei kukaan tee enää lapsia? Inhottava tilanne. Onko ihan 100% ettei koskaan omia voisi tulla?



Jaksamista!

Vierailija
2/3 |
24.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosin en tiedä teidän/sinun tilannettasi mutta on muitakin mahdollisia keinoja saada lapsi kuin itse se synnyttämällä. Sijaisperheistäkin on huutava pula.



Tsemppiä sinulle!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehen kanssa puhuttiin ennen lapsia, että halutaan iso perhe ja kaikki sujui hyvin kuopuksen syntymään saakka. Silloin poistettiin kohtu. Nyt on koko elämä kääntynyt ympäri tavallaan. Haaveiltiin 4-5 lapsesta. 2 on ja ovat aivan ihania. Mutta kyllä se oikeasti masentaa ja olen kateellinen heille, jotka voivat niitä lapsia vielä saada.



Tiedänhän mä, että on turha surra, kun on kuitenkin saanut kokea raskauden ja synnytyksen. Mutta kuitenkin järki sanoo toista ja tunteet toista.



ap