Sirviön pariskunta Anni ja Fredu..?
En ole oikein päässyt perille, onko ne ihan ok vai jotenkin friikahtaneet? Molempien some täynnä pelkkää lihansyönti juttuja. OK, pitävät lihansyönnistä ja pilkkaavat joka käänteessä kasviksia. Vähän oudolta kuitenkin tuntuu. Onkohan heillä jokin lihateollisuus tossa maksajana ja sen takia promoavat koko ajan pelkkää lihansyöntiä? Jotenkin vaikuttavat silti aika oudoilta. Ei oikein kovin vakuuttavia terveysvaikuttajia. Liian friikkejä yhden asian vaihtoehdottomia toitottajia.
Kommentit (7)
Kärkkäisen kanssa ainakin jotain yhteistyötä vissiin.
Samaa miettinyt. Tuo toisin syövien, tai ajattelevien nimittely ja halveksiminen on epämiellyttävää ja kyseenalainen tapa toimia mielestäni.
Onko tämä se daami, joka jäi kiinni plagioinnista?
Nostan tätä, koska tämän päivän Helsingin Sanomissa oli iso juttu perheestä https://www.hs.fi/urheilu/art-2000010539756.html?utm_medium=promobox&ut…;
Alkoi kiinnostaa, että millä tämä perhe siis elää ja kustantaa kaikki nämä reissut ja muut? Äiti tuntuu kauppaavan jotain epämääräistä valodieetiä ja isän valmennushommista ei löydy mistään mitään.
En tiedä heistä mitään, mutta vähän outo kuvio.
Kai nämä elää valmennuksilla, mutta maksaako veroja minnekään on toinen asia. Ensin myi ketoa ja varoitti hedelmistä ja hiilareista, sitten myi jotain muuta ja nyt valovalmennusta. Surullisinta näissä on se, että kopio faktatietoa, lisää siihen lihansyönnin, vegevihan, pakkorokotukser, yhteiskuntavihan ym ym ja lopputuloksena hirveetä sekoilua. Ja porukka ostaa.
Ja oli saanut Olympialaisiin tukea vaikka toisin väittikin. Ja hieman noloa, että samaan aikaan kun haukutaan yhteiskuntaa ja Suomea niin ollaan haettu lapselle tukea. Se on Fredu perheen työ elättää lapsi ei yhteiskunnan. Ja vielä nolompaa on kun nämä lokit pummi koko perheelle paikat Olympialaisissa. Isä poseeraa eturivissä keskellä Suomeen joukkueen valokuvissa ja äiti poseeraa somessa Olympialaisten jäljeen virallisessa asussa. Miten jos hankkis oman elämän?Ja isä siistinyt somen ja jättänyt sitten jotain diipadaapajulkaisuja. Jonkun pitäisi jakaal näitten vanhoja postauksia. On sen verran hyvää viihdettä.
Ovat hyväkuntoisia ja terveen näköisiä, toisin kuin monet Suomessa vaikuttavat ravintotietäjät.