Naiset, mitä mieltä Andy Mc Coyn lausahduksesta?
Kommentit (12)
Onpa mua haluttu kovasti rakastaa kun olin vielä nuori ja nätti. Itse luulin miesten vaan haluavan yöseuraa, mutta väärässä olin. Rakkautta ne kaikki oli vailla.
Siinä tapauksessa en ole koskaan rakastanut ketään.
Oneksi mulla on ollut parempia miehiä.
Mutta kyllähän se lisää tyytyväisyyttä itselläkin. Mies on ehkä romanttisempi kuin minä...
Vanha eläkeikää lähestyvä alkoholistinarkkari yrittää esittää coolia tajuamatta, että tuollaiset lausahdukset ovat tunkkaista 80-lukua. Lähinnä ihmettelen, miksi Andyn kaltaiselle sössöttäjälle annetaan toistuvasti mediatilaa, koska hän ei koskaan sano mitään järkevää (toisin kuin entinen bändikaverinsa Michael Monroe) ja käyttää saamansa julkisuuden lähinnä tuollaiseen 80-lukulaiseen provosointiin.
Andy McCoy ei kai menenkään mielestä ole mikään Suuri Ajattelija, eikä hänellä ole mitään fiksun ihmisen imagoa. Joten mitä väliä hänen lausunnoillaan?
Sinulta jostain syystä unohtui se Andyn sitaatin toinen puolisko, sielunkumppanuuteen liittyvä.
Olen Andyn kanssa aivan samaa mieltä siitä, että miehen ja naisen välistä kiintymystä on kahta lajia. Itse kyllä kutsun rakkaudeksi sitä toista kuin Andy.
En ymmärrä miksi tätä aivonsa tuhonnutta jamppaa edelleen puoliväkisin pidetään julkisuudessa. Hanoi Rocks meni 40 vuotta sitten.
Ei muuta kommenttia hänestä koskaan ole ollut kuin YÖK!
Hänellä saa olla mielipiteensä. Luulen että osalle miehistä nussiminen ei ole rakkautta, vaan ajanvietettä/kassien tyhjentämistä. Osalle rakkauteen kuuluu ko. toiminnan lisäksi muutakin.