Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä muuta sitten saisi tehdä, jos ei pelata tietokoneella/pleikkarilla? Kutoa sukkia?

Vierailija
02.10.2022 |

Itse asun itsemurhayksiössä. Vietän työn ulkopuolisen aikani lähinnä tietokoneella tai pleikalla.
Omat vanhempani usein arvostelevat asiaa. En omista telkkaria. Mielestäni sieltä tulee lähinnä älyvapaata kurapaskaa, joka on tarkoitettu lähinnä vähä-älyisille ihmisille. Mitä sitten muuta tällaisessa itsemurhayksiössä saisi tehdä?
Liikuntaa et voi harrastaa rajattomasti ellet halua itsellesi vakavaa ylikuntotilaa. Joku mummoharrastukset mallia sukkien kutominen ei kiinnosta. Kirjaa luen joskus iltaisin sängyn pohjalla.
Kovin tiiviisti rakennetulla alueella ei ulkoilukaan huvita. Ei myöskään kiinnosta mikään ruuanlaitto tai leipominen, ne ovat vanhojen mummojen harrasteita. Omakotitaloon ei yksin asuvana ja meillä nuoremmilla ylipäätänsä ei ole mahdollisuuksia. Joten mitä jää jäljelle?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.10.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kai sää ny runkkaat kans välillä...? 🤔

Vierailija
2/3 |
02.10.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saat tehdä aikuisena, omillaan asuvana ihmisenä ihan niinkuin tahdot.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
02.10.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

No jos ei sua mikään muu kiinnosta, niin pelaa hyvä ihminen. Kuka sua kieltää kun siellä kerran yksinäsi olet? Toiset on kiinnostuneita esim. opiskelusta ja kulttuurista, mutta jos sä et tarvitse muuta kuin pelit ollaksesi onnellinen, niin sehän on sun elämä sitten sellaista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän kolme