Oudon värinen taivas
Jotenkin sairaan värinen taivas tuolla ulkona....vai kuvittelenko vaan?
Kommentit (20)
Vierailija kirjoitti:
Ota lääkkeesi niin kyllä se siitä.
Otin jo. Magnesium rentouttaa mukavasti. Edelleen näyttää oudolta taivas...
Oletko koskaan auringonlaskun värjäämiä pilviä nähnyt?
Vierailija kirjoitti:
Oletko koskaan auringonlaskun värjäämiä pilviä nähnyt?
Olen, mutta ei taivas ole ollut noin kelmeä silloin...noin sairaan näköinen.
Täällä on vaaleanpunertavanharmaita pilviä, ihan kivannäköisiä. Muttei outoja.
Vierailija kirjoitti:
Maailmanlopun merkkejä.
Juu, auringonlasku kertoo maailmanlopusta.
Täällä Savossa on nyt oudon punertava ilta, ihan jo ulos ikkunasta katsoessa, mutta sävy tuntuu kivalta.
Kiitti aloituksesta ap! Kävin nopsaan parvekkeella nappaamassa parit kuvat upeasta taivaasta <3
Näyttää siltä miltä kuuluukin kun on pohjoinen ilmavirtaus ja tuskin lainkaan pilviä. Tulee kylmä yö. Ties vaikka revontuliakin näkyisi taas
Ihan perus, että tähän vuodenaikaan voi olla villejä värejä taivaalla. Pinkkiä, oranssia, punaista, purppuraa, jopa lilaa. Nyt on paras vuodenaika kuvata auringonlaskuja ja tähtiä, jos jotain semmoinen kiinnostaa.
Palava maa ja valuva taivas....
Hml kuittaa ihan normi ilta taivaalla.
Niin muuten on ja sellainen vihreältä näyttävä ympäristö.
Samanvärinen oli taivas kun Tshernobyl räjähti. Toivottavasti ei nyt Ukrainassa mitään... Pahoin pelkään...
Kemikaalit ja valo on mielenkiintoinen yhdistelmä ihan jännän värinen.
Täällä oli erikoisen keltainen. Sellainen kun katsoisi keltaisen lasin läpi maisemia. Eilen oli samanlainen. Voi olla että aina tähän aikaan vuodesta on tuollaista illalla, mutta en ollenkaan muista aikaisemmin kiinnittäneeni asiaan huomiota.
Ennen taivaalla ei ollut lentokoneiden tekemiä ristikoita, nyt lentävät ristiin rastiin ja auringon valo ei pääse sotkun läpi kirkkaana.
Ota lääkkeesi niin kyllä se siitä.