Miehen rasittava moottoripyöräharrastus pilaa viikonlopun taas
Vrruumm vrruuum mies puki jo aamiaisaikaan mustia nahkahousuja- ja takkia päälle. Koko päivänä en ole sen jälkeen kuullut hänestä mitään.
Tämä toistuu kesällä joka viikonloppu jos sää on edes jotenkin kelvollinen. Hoidan tässä kahta pikkulasta ja kotia yksin hiki hatussa. Mies ei vienyt edes roskapussia ulos aamulla.
Lisäksi mp-harrastus laskee miehen seksihaluja. Saattaa olla moottoripyöräilyn aiheuttamasta tärinästä johtuvaa, ettei seiso. Tai sitten vielä pahempaa. Puolisoni mopokavereista yksi on nimittäin pesunkestävä h o. mo. Joskus käy mielessä mitä ne kaksi puuhailee koko päivän, ällöttää ajatuskinmolemmilla on ainakin jonkinlainen nahkafetissi.
Kommentit (19)
Viekää mopo kaatopaikalle ja poika kellokoskelle!
Luulen että mopo sulta kyvyt vie, tärinä kai potenssille liikaa lie.
Mä just eilen ehdotin miehelle että ostaisi moottoripyörän, jolla voitaisiin ajella ympäriinsä. Saisi kyllä yksinkin ajaa, en mä joka ajelulle olisi tuppaamassa mukaan. Meillä ei tosin ole enää pikkulapsia, ja vapaata aikaa alkaa olla enemmän.
Aaah, kyllä kannatti taas olla lapseton sinkku.
Älkää hyvät naiset lähtekö koskaan mooottorimiehen kelkkaan!!!! Kyllä sen tietää mitä ne miehet siellä yhdessä harrastaa vaikka muuta väittävät!!!! Mulla tuli ero juuri tuollainen miehen kaa eikä ikävää ole ollut hänen perään vai sanonko peräänsä!!!!😅🤣😂😆😁🙃
Mä olen miettinyt muutaman kerran, että meillä ei vaan toimisi kummallakaan sellainen tosi paljon aikaa vievä harrastus. Sen sijaan lasten kasvettua näille on aikaa ja mahdollisuuksia meilläkin.
Jos tilanne jollain tavalla rassaa sua ja harrastuksen toteuttaminen vaikuttaa oikeasti asioihin, teidän täytyy keskustella.
Mä ajelen itsekin joten se on vaan plussaa jos mieskin :)
Lääkkeeksi: miehen kannattaisi hankkia toinen vaimo, joka ymmärtää ja on mukana hienossa harrastuksessa.
Vierailija kirjoitti:
Mä ajelen itsekin joten se on vaan plussaa jos mieskin :)
Naiselle ei kyllä moottoripyörä sovi lainkaan.
Täällä sama ongelma, mutta mp-harrastaja on nainen ja se kotiinjäävä osapuoli mies :(
Alkoiko harrastus vasta yhteenmenonne jälkeen? Tuli sulle täytenä yllätyksenä?
Miehellä moottoripyöräharrastus tai vanhojen autojen rassaaminen, vaimolla kolme koiraa ja tallilla hevonen. Todella hyviä ja kehittäviä harrastuksia eikä maksakaan mitään.
Började med MC först i lite mognare ålder. Tyckte inte att det var min grej. Tränade på bana att köra annat än det som lärs ut i körskolan så att man klarar av eventuella situationer.
En sommar fick man av någon anledning frun med på tur längs Östersjöns kust på sydsidan. Det blev en färd att komma ihåg i solgass, varmt vatten, fin sand och nya ställen. Den som säger att potensen tar skada av MC:n borde själv klä sin fru i åtsittande läder och återkomma till diskussionen först efter detta.
P.S. att öva på bana är verkligen att rekommendera då man denna sommar väjde något pisshuvud som skar in i en blind kurva. Utan träning skulle det vara fullt möjligt att man inte skrev detta.
Itse olet miehesi valinnut.
Lopeta uikutus tai eroa.
M26
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Mä ajelen itsekin joten se on vaan plussaa jos mieskin :)
Naiselle ei kyllä moottoripyörä sovi lainkaan.
Miehisten miesten hommoo.
https://i.pinimg.com/originals/fc/92/59/fc92592509a58b003fb910d58480b98…
Vierailija kirjoitti:
Lääkkeeksi: miehen kannattaisi hankkia toinen vaimo, joka ymmärtää ja on mukana hienossa harrastuksessa.
Tai sitten mies voi hankkia ensimmäiseksi vaimoksi sellaisen, joka tykkää moottoripyöräillä eikä halua lapsia.
Hommaa itsekin moottoripyörä ja käykää vuorotellen ajelemassa. Minä kävin eilen kolmen tunnin ajelun ja mies on parhaillaan omalla reissullaan. Tekisi varmaan sullekin hyvää poistua välillä kotoa.
Meillä molemmat ovat ajaneet 10-vuotiaasta saakka (aloittaen mopoilla) eikä ole ilmennyt libido-ongelmia.
Miehesi pakoputkea rassataan yhteisvoimin