Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mietin keittiöremonttia.. mutta toisaalta, kun "muoti" kiertää...

Vierailija
15.04.2010 |

Meillä on edellisten asukkaiden remontoima keittiö. Luullakseni remontoitu n. 10 vuotta sitten, tai tyyli ainakin vähän sellaista. Puunväriset pöytätasot, vaaleanvihertävät ihan suorat kaapinovet. Parissa kaapissa sellainen "rosoinen" lasiovi.



Keittiö on kyllä ihan ehjä ja hyvässä kunnossa (mitä nyt puutasot pitäisi hioa).



Toisaalta tekisi mieli uusia keittiö, ihan vaan sen vuoksi koska se ei ole kovin uuden näköinen, mutta toisaalta sitten mietin että olisi ekologista pitää samaa keittiötä, kun ei siinä mitään varsinaista vikaa ole. Ja eikös yleensä muoti kierrä, niin vaatteissa kuin sisustuksessakin, ehkä meillä olisi jo n. 10 vuoden päästä miltei retro-keittiö, jota ei kovin monelta löytyisi...?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei sellaista, mitä muoti määrää...

Vierailija
2/3 |
15.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

En kestäisi katsella joka päivä keittiötä, joka ei miellytä silmääni ja joka saattaisi olla muodissa 10 vuoden päästä..:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai sitten maalaa ovet ja vaihda vetimet, silläkin saa yllättävän paljon aikaan.



välitilankin voi laatoittaa uudestaan tai laittaa lasilevyn tms.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kolme