Mitä järkeä on ostaa tavallinen Libero-vaippapaketti, kun
saa 24 vaippaa eurolla isommassa paketissa?
Siis Megapackissa on 84 vaippaa ja hinta 13,90 € ja tavallisessa 60 vaippaa ja hintaa 12,90 €. Kuka ostaa pienemmän paketin ja mistä syystä?
Kommentit (20)
Ainakaan useissa Citymarketeissa ei ikinä ole noita isoja!
useammin tarjouksessa ja silloin ne tulee halvemmaksi kuin isommat!
Minä ostan tavallisia vain kun ovat tarjouksessa ja silloinkin lasken ensin paljonko tulee hintaa yhdelle vaipalle...Että onko sittenkään edullisempi,vaikka onkin tarjouksessa!
Missä on edullisimmat vaipat Oulussa? Meille on tulossa vauva ja ostin vain summassa jonkun vauvanvaippapaketin kaupasta ja se sattui olemaan sellainen pikkupussi. Sitten rupesin katsomaan eri kaupoissa hintoja ja huomasin ison pussin ja pikkupussin hintaeron kappalemääriin suhteutettuna. Alkoi harmittaa, kun huomasin maksaneeni tosi paljon kappalehintaa siinä pikkupussissa.
Missä on edullisimmat vaipat Oulussa? Meille on tulossa vauva ja ostin vain summassa jonkun vauvanvaippapaketin kaupasta ja se sattui olemaan sellainen pikkupussi. Sitten rupesin katsomaan eri kaupoissa hintoja ja huomasin ison pussin ja pikkupussin hintaeron kappalemääriin suhteutettuna. Alkoi harmittaa, kun huomasin maksaneeni tosi paljon kappalehintaa siinä pikkupussissa.
Niitä pienimpien kokojen vaippoja saa vain niissä pikku paketeissa ja ne ovat kappalehinnaltaan sitten tietysti kalliimpia kuin isommat koot. Onneksi niitä ei tarvi kauan käyttää, niin voi siirtyä jo isompiin :)
Oulussa halvimmat vaipat taitaa löytyä Kärkkäiseltä. Tietenkin tarjouksia kannattaa seurata. Ainakin Tokmannilla on monesti Pampersit tarjouksessa.
Kans sylettää kun Liberon 4 koon housuvaippoja ei oo megapakkauksessa. Laitappa sitten rimpulalle just 8 kiloselle elohiirelle joku iso teippivaippa.. Ei tuu pysymään ja p****at on missä sattuu
liberoa tms. vaan pirkka-vaippoja. Ne tuli todettua jo esikoisen aikana hyviksi, joten mitäs sitä turhaan merkkiä vaihtamaan =)
kun meillä menee enää 1 tai 2 vaippaa päivässä, mutta sitten muistin ettei hinnassa oo juurikaan eroo.
...kohta joutuu jo toista kymppiä maksamaan Pampers- tai Libero-paketista. Huh huh!
ärsyttää kantaa sellasia maxipaketteja kotiin. Meillä kuluu kertakäyttösiä sen verran vähän, että ihan vain välttääkseni sen paketin kantamisen, ostan mielummin pienemmissä erissä.
Minä ostan tavallisia vain kun ovat tarjouksessa ja silloinkin lasken ensin paljonko tulee hintaa yhdelle vaipalle...Että onko sittenkään edullisempi,vaikka onkin tarjouksessa!
Tuotteen hintalapussahan kuuluu lukea myös kpl hinta? Ainakin itse olen niihin kiinnittänyt huomiota..tosin en osta kuin Pamperseja tai Liberoja, kun muut huonoja..tai ei kaikista kokemusta, mutta ainakin Muumi oli tosi ikävän tuntuinen..
Miksi LASKEN vaippojen hintoja?? No siksi,että näen yleensä kotona sanomalehdistä nuo tarjoukset ja niissähän ei ole laskettu joka koon vaipoille kpl-hintaa valmiiksi...Eli lasken hinnan,kun tiedän montako vaippaa meidän käyttämässä vaippapaketissa on ja sitten mietin,kannattaako niitä lähteä tarjouksesta hakemaan...
olen käyttänyt kaikilla lapsillani kestoja.
citymarketissa ei ole, salessa ei ole... prismassa ja s-marketissa on, mutta molempiin on meiltä niin pitkä matka, että menee bensoihin tuo "alennus"
joille menee 4 koon housuvaipat, mistään en ole isoa pakettia löytänyt, en edes Prismasta:(
Mikä voi olla syy että kaupoissa niitä ei ole? Pienemmät katteet? Lopettaisivat kokonaan isot paketit kun niitä ei kerta mistään saa...kele!
haen kans S-marketista tai Prismasta mega-packeja.. juurikin tuon hintaeron ja kulutuksen takia. Meillä menee kans 4 housuvaipat ja samaa teippinä ostetaan päiväkotiin.
Viime aikoina on kyllä ollut tyhjää vaippahyllyillä.. en tiedä onko tuo lakko jotenkin niihinkin sit vaikuttanut ja ne mega-pakkaukset on sit siellä hyllyn toisessa päässä!! Jos tuo aikaisempi vastaaja ei ole löytänyt, niin onko kävellyt koko hyllyn läpi?
oli megabäkkejä kokoa 4 teippivaippoja, mutta ei housuvaippoja.. kyllä viiksettää!
Kokeneena tarjoushaukkana löysin Amazon.de verkkokaupasta Pampersilta isoja erätarjouksia, löytyy kyseisen verkkokapan hakusanoilla "Pampers monatsbox". Löytyy hyvin kokoja housuvaipoista teippivaippoihin. Kirjoitushetkellä oli voimassa tarjous "yli 29 euron ostoksista maksuton toimitus", joten tätäkin voi harkita, jos vielä sattuu osumaan muutenkin hinta kohdilleen! :)
tutkinut vaippahyllyt tarkkaan.. Tämäkin kuitenkin hyvin lessupitoista seutua, luulisi vaippoja menevän kaupaksi.. Pitää varmaan alkaa kysellä niitä kaupoista, ehkä se auttais.