Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kesä ja kynsisieni

Vierailija
30.06.2022 |

Hävettää omat varpaat. Molemmissa isovarpaissa komeilee kynsisieni. En ole hakeutunut reseptilääkkeitä hakemaan, kun kuullut, ettei niitä kovin helposti vaivaan saa. Lisäksi olen ollut tässä välillä myös raskaana ja imettänyt, niin lääkitys ei ole ollut senkään puolesta mahdollista.

Vinkit kehiin, mikä oikeasti auttaa. Onko Nailner kynä tehokas? Joskus mulla oli hoitoon Nailprotector kynä, mutta sitä ei enään valmisteta. Se tehosi vaivaan ja tuli tervettä kynttä esiin.

Kesä on itselleni kaikkein kurjinta aikaa. Muut kulkevat lakatuissa varpaankynsissään avonaiset sandaalit jalassa. Itse menen umpinaisissa kengissä ja en tahdo käydä rannalla ystävien kanssa. Nytkin eräs tuttu pyysi suppailemaan, mutta en tiedä kuinka kehtaan näillä kynsillä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset
Vierailija
2/2 |
30.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Tästä oli pari päivää sitten ketju

https://www.vauva.fi/keskustelu/4710077/kynsisieni-varpaassa-onko-mitaa…

Kiitos!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi kaksi