Lue keskustelun säännöt.
Mitä mieltä olet; onko liian kova hinta pihakirppiksellä
15.05.2010 |
myydä itsetehtyjä muffini pusseja hintaan 3€/pussukka ja pussissa on 6 mustikka- tai suklaamuffinia..onko ihan liian kova hinta? olisiko 2€/pussukka parempi hinta?
Väännetään kättä miehen kanssa täällä että millä hintaa leipomukseni irtoavat :)
Kommentit (4)
2-2,5e
joskaan en osta muiden tekemiä enkä kaupan muffineita/pullia ym. mä leivon itse, niin tiedän ainakin mitä suuhuni laitan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Eli voi olla sensin 3 e ja sit jos ei käy kauppa niin lasket hintaa.
Lisäksi, jos ne ovat vielä jotenkin koristeltuja, niin se lisää hintaa.
Laittakaa 2,50, jos ette muuten pääse sopuun.
tai ainaki mä voisin maksaa sen verran ku en itse osaa leipoo...