Sisälämpötila taas melkein 26 astetta
Ei tätä kesää kestä erkkikään. Ihan hiessä saa koko ajan olla.
Kommentit (9)
Käy hakemassa ilmanviilennin kaupasta, niitä lienee vielä saatavilla koska ei ole uutisoitu niiden loppumisesta.
Ja onhan sulla lämmityslaitteet pois päältä? Taloyhtiössä asuttaessa he sulkevat vesikiertoisen lämmityksen mutta onko sulla joku muu lämmityssysteemi?
Pimentävät tai vastaavat verhot ikkunoihin päivän ajaksi torjumaan lämpöä. Ikkunat kiinni päivällä ja avoinna yöllä.
Osta Lidlistä Silvercrest Ilmanjäähdytin (saatavilla alk. 22.6.) 24,99 e.
On hyvä laite,pieni ja kätevä ja tehokas.
26c ei ole mitään. Mulla on tällä hetkellä 24c ja on kylmä. Yli viikon oli 10-12c lämpötiloja ulkona ja vesisadetta eikä ole päässyt juoksemaan. Huomenna tulee yli 20c ja sitten on ainakin viikon 20-25c eli pääsee joka päivä juoksemaan. Minä nautin tästä suuresti. Kyllästynyt kököttämään sisällä vankina kun ulkona on harmaata. Release me and let me bask in glorious light!
Tänään on muutenkin ihan kumma sää. Asteita ei ole kuin vajaa +20 mutta auringonpaisteessa on ihan tukalan nihkeä olla ja tuulikin kuin lehmänhenkäys. Sitten kun aurinko meni pilveen ja/tai lenkkireitti oli varjossa niin oikeasti paleli.
Tänään on ihan saman verran sisälämpötilan kuin aina ennenkin, +21C.
Koko ajan? Nyt on kesän noin ensimmäinen hellepäivä niin hiukan rajaa tuohon ruikutukseen.
Vierailija kirjoitti:
Koko ajan? Nyt on kesän noin ensimmäinen hellepäivä niin hiukan rajaa tuohon ruikutukseen.
Ei kai nyt vielä helle ole, lämmintä 20.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Koko ajan? Nyt on kesän noin ensimmäinen hellepäivä niin hiukan rajaa tuohon ruikutukseen.
Ei kai nyt vielä helle ole, lämmintä 20.
Riippuu varmaan vähän missä päin on, mutta siksi juuri tuo noin.
Meillä niin viileää että palelee.