Aamuäreys, kommentoi asiallisesti, kiitos!
Tunnistatko olevasi USEIN aamuisin äreä, kärttyinen, lyhytpinnainen tms? Tai tunnetko, tiedätkö jonkun muun? Mistähän äreys voi johtua? Nyt en tarkoita krapulaa, sehän voi joskus olla selitys. Onko joku onnistunut pääsemään aamuäreydestään eroon? Miten?
Asiallisia kommentteja toivotaan.
Kommentit (9)
Vaihdoin iltapainotteiseen työhön. Vihaan aikaisia aamuja.
Minulla on pehmutkudos reuma. Joten aamuni alkaa hitaasti. Mene 3h. ainakin kun jäykys ymm katoaa ja aivon jollain lailla toimii. Natin siis yksin asumisesta ja hiljaisuus.Tappaen aikaani tällä.En tiedä minkä lainen olen olisin aamuisin muille,kun asun yksin?
Tällä hetkellä johtuu siitä. Kun en voi hyväksyä yhtä vaikeaa asiaa jolle en voi yhtään mitään valitettavasti.
Veikkaan, että useimmilla se johtuu alhaisesta verensokerista yön jäljiltä.
Olen sanonut että mulle ei kannata arkisin ennen aamukahvia sanoa kuin huomenta. Jo vkl aamut on helpompia kun ei ole herätystä. En ole koskaan ollut mikään aamu ihminen.
En ole edes yrittänyt päästä siitä eroon. Meissä jokaisessa on vikamme ja puutteemme, eikä virheetöntä ihmistä ole. Perhe tietää kyllä ettei ekaan tuntiin kannata minulle puhua. :D Se on sitä oman tilan haltuun ottamista.
Vierailija kirjoitti:
Kun saan herätä rauhassa eli kukaan ei häiritse, en ole äreä.
Olen just samanlainen. 😀
Kun saan herätä rauhassa eli kukaan ei häiritse, en ole äreä.