Unohteleeko kukaan muu mitä tavaroita omistaa
Tällä tavalla käy joskus ainakin minulle. Että joskus hankin vaikkapa jonkun työkalun tiettyä tarkoitusta varten, ja kun en samaa työkalua tarvitse uudelleen pitkään aikaan, niin saattaapi käydä niin, että se unohtuu johonkin kaapin perälle tai laatikon pohjalle ja onnistun unohtamaan kokonaan, että olen kyseisen kapistuksen koskaan edes hankkinut.
Kommentit (6)
Etenkin suursiivouksen aikaan: "Aha, jaa, tälläinenkin on joskus hankittu." Jotta vastaus on kyllä.
Joo, unohdan joskus osan niistä ostamistaninurheiluautoista ja pari vapaa-ajan asuntoa on myös jäänht unholaan.
Viime aikoina kyllä, koska olen ollut niin stressaantunut muistisairaan äitini hoidosta. Sairastun varmaan itsekin muistisairauteen, stressihän altistaa sille.
Vierailija kirjoitti:
Joo, unohdan joskus osan niistä ostamistaninurheiluautoista ja pari vapaa-ajan asuntoa on myös jäänht unholaan.
Tämä. Ei millään tahdo pysyä muistissa montako niitä ferrareita olikaan, saatika missä maassa. 1 pitäisi olla kuussa kyllä.
Rementtia