Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Puoliso valitsee kännykän perheen sijaan

Vierailija
21.05.2022 |

Puolison kännykän käyttö on tullut siihen pisteeseen vuosien aikana että jouduin antamaan hänelle kaksi vaihtoehtoa. Joko hän sitoutuu joka päivä kello 19 sulkemaan puhelimensa tai muuten tulee ero ja perhe hajoaa. Lapsia on kaksi. Hän ei pysty enää olemaan kahta minuuttia ilman kännykkää. Mitään ei voi tehdä ilman että kännykkä on kädessä. Telkkaria katotaan kännykkä kädessä, syöminen, seksiä ei ehdi harrastamaan, automatkat, retket. Mitä niin mielenkiintosta puhelimesta löytyy että uhraa lapset ja parisuhteen, en ymmärrä. Älypuhelimet on suurin kirous maailmassa. Nythän opettaa saman mallin lapsilleen. Ero tulossa.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
21.05.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin ja lopputulema oli että hän ei ole valmis siis luopumaan kännykästä 19 jälkeen koska se ei ole hänelle itselleen ongelma. Liekköhän tuota ehtii surra eroakaan kun puhelin tuo niin paljon iloa elämään.

Vierailija
2/5 |
21.05.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

JSSAP!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
21.05.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hommaa sille nokian yksinkertainen. 

Vierailija
4/5 |
21.05.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo on tosi vaikea tilanne ja surullisen yleinen. En tiedä mitä sanoa. Meillä samansuuntaista mutta ei noin paha, mies pystyy vielä laittamaan kännykän pois jos sanon asiasta.

Vierailija
5/5 |
21.05.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei muuta kuin eroviritys. Olkoon sitten rakkaaksi käyneen puhelimensa kanssa. Kamala miten typerä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi yksi