Beavis ja Butthead -tv-sarjassa esitetään suorastaan nerokkaan realistisesti markkina-arvoltaan HC-alempitasoisten miesten elämää
Sarjan päähenkilöt ovat selkeästi tavallista rumempia, oikeastaan yksikään nainen ei osoita koskaan heitä kohtaan mitään kiinnostusta, naisten silmissä he ovat luotaantyöntäviä luusereita jne.
On myös merkillepantavaa, että Beavis ja Butthead selkeästi tuskailevat sen pelon kanssa, etteivät koskaan tule pääsemään pukille. Ja aitojen seksuaalisten kontaktien puutteessa heille on jo suuri seksuaalinen saavutus, jos naiskampaajan rinta sattuu koskettamaan heitä vahingossa parturikäynnin yhteydessä.
Kaikkein ironisinta on se, etteivät Beavis ja Butthead ole pelkkää fiktiivistä komediaa, vaan tuollaisia miehiä ja poikia on todellisuudessa ihan älyttömän paljon.
Kommentit (5)
Tutkielmako siellä on tekeillä?
Hauska ajatus juu
mutta eikö ne ollu teinejä, eli kaikki mahdollisuudet auki nousta maanpinnalle sieltä kellarista öhöttelemästä ja elämään kiinni oli heilläkin auki.
Ja sama mahdollisuus on muillakin, kasvaa aikuisiksi ja tarttua elämänsyrjään
Monet sarjan sivuhahmot muistuttavat säännöllisin väliajoin Beavisille ja Buttheadille, etteivät he tule koskaan saamaan yhtään naista.
Vierailija kirjoitti:
Tutkielmako siellä on tekeillä?
Hauska ajatus juu
mutta eikö ne ollu teinejä, eli kaikki mahdollisuudet auki nousta maanpinnalle sieltä kellarista öhöttelemästä ja elämään kiinni oli heilläkin auki.Ja sama mahdollisuus on muillakin, kasvaa aikuisiksi ja tarttua elämänsyrjään
No ne on rumia, tyhmiä, huonoja koulussa ja alhaisesta sosioekonomisesta asemasta eli eivät todennäköisesti saa sen paremmin naista aikuisena kuin teininä. Toki fiktiossa kaikki on mahdollista.
I need tiipii, tiipii for my bunghulioo.
Höhöhöhö-höhö-höhöhöhöhöhöhh-höhöhöhöhö