Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mikä viranomainen vai kaikkiko

Vierailija
11.05.2022 |

Kerrostalossa yksi asukas haluaa väenväkisin saada toisen pois asumasta. Häätäjän nimi di häädettävällä ole tiedossa, koska tyyppi einole sitä asukasluetteloon ilmoittanut.
Häädön aihe ihan häätäjän omaa sairautta. Häädettävä ei ole mitenkäön käynyt aktiivisesti tyyppiä häiritsemään.
Viime aikoina häätäjän asunnossa käyneet alaikäiset ovat alkaneet tuottaa häiriötä häädettävään päin, fyysisesti se häirintä kohdistettu asunnon ovea potkien, hakaten ynnä muuta. Kohdustettu sius oveen, joka sinänsä on kyllä taloyhtiön omaisuutta.
Mihin tämä käyttäytyminen pitäisi ilmoittaa jotta tulosta eli loppuminen tapahtuu? Poliisi? Kotirauhan härintää, ilkivaltaa. Lastensuojelu? Alaikäiset kyseessä. Häätäjällä on itsellään poika, mutta tuo häätäjä on sitä mieltä että hänen poikansa ei ole kyseessä, ja kuitenkin nämä hakkaajat ja potkijat tulevat tuon tyypin asunnosta. Häätäjän oma yllyttäminen tai muu on kyllä melko todennäköistä. Isännöitsijälle on ilmoitettu jokainen häirintäkerta, ihan vaan senkin vuoksi jos kohta ovi on hajalla.
Kysyn myös voiko kukaan pitää tuota häätäjää ja näitä pikkuapureitansa mieleltänsä terveinä.
Tyhmiä tietty, kun toteuttavat häätöään taloyhtiön omaisuutta hajottamaan pyrkien!!!!!!!!!!!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.05.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä asia ratkeaa...

Vierailija
2/2 |
11.05.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Isännöitsijälle, taloyhtiön hallitukselle ja poliisille. Jos kyseessä on kovin alaikäisiä, niin lastensuojeluilmoitus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla