Väkisinkin mietityttää miten olenkin niin epäonnistunut
Äitinä ja puolisona ettei tarvitse huomioida esim.äitienpäivänä. Toki kotona vielä asuva teini varmasti pikaisesti toivottaa äitienpäivää, mutta ei muuta, ei hän osta tai tee, esim.leivo mitään eikä mitään erityisempää aamupalaakaan ole tiedossa. Toinen lapsista muuttanut omilleen eikä ole tulossa käymään.
Ja mies, ei hänkään huomioi asiaa, vinkkasin lähileipomon tarjoomuksista kuten monena vuonna aiemminkin, kun marketin pari kakkuvaihtoehtoa oli karmeita kreemi mitä lie juttuja törkyhinnalla, mutta eipä käynyt sitten sielläkään. Ehdotin myös ulkona syömistä, mutta ei käy hänelle korona-tilanteen vuoksi.
Hohhoijaa, olen idiootti, jotenkin vain äärimmäisen halju fiilis.
Kommentit (5)
Vierailija kirjoitti:
Mene yksin ulos syömään hyvään ravintolaan, ukko voi vetää Saarioisen pitsaa kotona.
Njääh. Ja ostin jo ainekset ruokaan jonka sitten kokkaan. Mutta se jälkiruoka olisi ollut kiva.
Ap
Voi kun oliskin puoliso jota voisi hemmotella äitienpäivänä . Hemmottelua olisi aamusta lähtien luvassa ja ulos syömään mukavaan paikkaan .
Ulkona syöminen ei käy koronatilanteen takia?
Olenko nyt jotenkin pihalla, kun olen ymmärtänyt, että maskisuosituksen poistuttua ei tarvitsisi erityisesti enää varoa koronaa? Suurin osa sen on jo sairastanutkin ja suuri osa lievänä.
Olette siis olleet jo pari edellistäkin vuotta kotona ko. syyhyn vedoten?
Sinulla on tuota ylipainoa kertynyt aika reilusti, läheisesi välittävät sinusta kuitenkin ja eivät siksi halua tarjoilla lisää kaloreita sinulle.
Mene yksin ulos syömään hyvään ravintolaan, ukko voi vetää Saarioisen pitsaa kotona.