Lue keskustelun säännöt.
Mitä annettavaa kivalla, muttei kovin romanttisella tai intohimoisella suhteella on?
23.04.2022 |
Olen ns. vapaaehtoisesti sinkku, koska en kykene aloittamaan tällaista suhdetta joka lienee kuitenkin se tavallisin. Millä tavalla tuollainen suhde voittaa vapauden ja yksin olemisen?
Kommentit (2)
No se tunne siitä, että joku tuttu ja turvallinen ON kotona ja läsnä ja tarvittaessa auttaa esim. auton renkaiden vaihdossa tai kaipassakäynnissä, on, noh, turvallinen, rauhoittava ja mukava. Ei tunne yksinäisyyttä, ja ikävää fomo-tunnettakaan ei tule, kun on se ns. lauma (vaikkakin pieni) johon kuuluu. Jopa tällainen kaltaiseni introvertti kaipaa sitä pohjimmiltaan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ei varmaan paljoakaan sellaiselle, joka intohimoa eniten (ainoastaan?) haluaa, ja se heille sallittakoon.
Minulle taas paljon, haluan rakkautta ja kumppanuutta ja arjen jakamista, välittämistä ja läsnäoloa, joten kiva sihde tarjoaisi minulle hyvin paljon. Itse asiassa kaiken mitä haluaisin.