Tilasin ruokakuljetuksen ja tuli tuntia ennekuin kun oli sovittu aika, miten ne voi tulla noin soittamatta??
Mistä ne tiesi varmasti että olen kotona?? Sovittu aika oli siis 17-18 mutta toi jo 15.30. Eikä mitään viestiä tai soittoa. Ihmettelenpä vaan. Mulla oli pyjamatkin päällä..
Kommentit (4)
Minullekin kerran tuli ruokatilauksen kuljettajalta soitto, noin tuntia ennen sovittua aikaa.
Hän sanoi : ” Sähän oot nyt varmaan kotona, olis nää ruokaostokset tulossa”.
Joo, olin kotona, mutta mistä hän sen tiesi?
Tuttua. Joskus soittavat tulevansa etukäteen, joskus vain ilmaantuvat ovelle. Kannattaa olla yhteydessä kauppaan, että homma ei pelitä.
Olen tilannut ruuan verkkokaupasta vuodesta 2019 n. kerran kahdessa viikossa. Tilatessa valitaan kahden tunnin aikaikkuna, kuljetuspäivän aamuna tulee tekstiviesti, jossa se rajataan tuntiin. Kertaakaan ei ole ollut poikkeamaa aikaisempaan tai myöhempään. N. 15 min. ennen tulee vielä linkki, josta voi seurata lähetyksen tuloa. Toimii!
Joskus tilaan pienemmät ostokset toisesta verkkokaupasta tai esim. isomman erän pakastemarjoja niihin erikoistuneesta verkkokaupasta ja nekin ovat aina olleet täsmällisiä ja informoineet kuljetuspäivänä tarkemmista ajoista.
riippuu kai kaupasta, mulle on joskus soitettu kun oli yli puoli tuntia etuajassa. Onneksi olin kotona ja kiva että soitti.