Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Äiti erossa 3kk vauvasta vähintään 5vrk, ahdistaa...

Vierailija
31.01.2010 |

Minä joudun kuukauden päästä leikkaukseen, jonka takia olen erossa vauvastani vähintään 5vrk, luultavasti viikon. Olen yh ja vauva menee leikkaukseni ajaksi äitini hoitoon. Äitini on nytkin ollut auttamassa vauvan kanssa, koska neiti on normaalia itkuisempi tapaus.



Vaikka tiedän, että äitini osaa hoitaa vauvaa, niin silti tuntuu pahalta jättää pieni pitkäksi aikaa. Leikkauksen siirtäminen on mahdotonta, se vaarantaisi oman henkeni.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

oma vauva nyt 3kk enkä missään nimessä haluaisi olla erossa hänestä muutamaan tuntia pidempää aikaa.

vuorikausikin olisi jo ihan kauheaa.



Mutta koska syy on tuollainen kun on, niin eihän tilanteelle mitään mahda.

Voiko äitisi tuoda vauvaa sairaalaan käymään päivisin, niin saisit kuitnekin häntä lähellesi eikä ero oli niin kokonaisvaltaista.



Onneksi sinulla on kuitenkin tytölle hyvä ja luotettava hoitaja. Tsemppiä ja voimia.

Ja koita olla etukäteen murehtimatta asiaa. Tuntuu vaan sitten entistä pahemmalta.

Vierailija
2/3 |
31.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

positiivisest; sinulla on äitisi tukena sekä nyt että leikkauksen ajan. Hän selkeästi osaa ja haluaa myös hoitaa lastasi ja auttaa sinua. Mä olen monta kertaa ajatellut että olisi kamalaa jos mulle ja miehelleni tapahtuisi joain yhtäaikaa -meillä ei ole mitään sellaista tukiverkkoa joka voisi hoitaa lapsia:( Ne joutuisi varmaan sijaiskotiin:(((

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huoli lapsesta ja omasta terveydestä yhtä aikaa. Voiko äitisi vierailla sairaalassa vauvan kanssa?



Kannattaa jättää lapselle vaikka sun käytetty t-paita unikaveriksi ja totta kai valokuva myöskin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme yksi