Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkä vuodenajan lastenvaatteet menisivät nyt kaupaksi kirppiksellä?

Vierailija
09.02.2010 |

Ajattelin vuokrata sellaisen kirppispaikan (tyyliin esim Akseli tai Villa Lyhty) mutta minkä vuodenajan vaatteita siellä juuri nyt mahdetaan myydä? Tai siis mikä menisi kaupaksi? Asun itse niin kaukana etten viitsisi tehdä vain katselmusmatkaa.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
09.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaikenlaista sisävaatetta, myös kesävaatteita, ulkovaatteista kevättakkeja ja -housuja.

Vierailija
2/5 |
09.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
09.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

siellä nyt menisi.

Olen torstaina viemässä kirpparille kamaa ja on molempia sekä muutaman talvivaate että kesävaatteitakin. saas nähä kuin käy:)

ja kaikkea siltä väliltä...

Vierailija
4/5 |
09.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun ei kirppis ole kuitenkaan mikään valintamyymälä, josta saa juuri silloin haluamansa, pyrin ennakoimaan. Eli ostan kyllä esim.lapsille vaatteita, joita kuvittelen heidän tarvitsevan ensi syksynä ja talvenakin. Hyvä tavara menee aina, mielestäni!

Vierailija
5/5 |
04.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

...paitsi ei ehkä ihan tosi talviset vaatteet. Ihmiset odottaa jo kevättä ja kesää ;) VAikka talvikuteita olis just kätevä myydä nyt, kun haluaa putsata kaappia niistä ja osasta tietää jo varmaksi ettei ole käyttöä enää ensi talvena kun käyvät liian pieniksi. Ihan tosi superhyvää, jotain lähes käyttämättä jäänyttä voi mennä vaiks olis talvistakin. Aina on niitä kaukaa viisaita vanhempia liikkeellä...itse en kuulu niihin ;)

Paitsi, oli mielestäni aika ajoissa kun tilasin maaliskuussa lapsille kengät kesäksi kun aina on koot loppu kun alkaa hakea =)

http://www.pikkujalat.fi verkkokaupasta löysin tällä kertaa molemmille kivat kesäkengät. Pieneksi menneitä vaatteita ja kaikenlaisia tarpeettomia leluja aattelin mennä minäkin myymään johonkin kirppikselle, mutta mikä muu kuin Hietsu olsi hyvä pääkaupunkiseudulla ?! Osaisko joku kertoa? Hietsussa ihan tunnelmaa,mutta aina niin sääriippuvaista ym ja myös parkkihommat vähän hankalia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kaksi