Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Avautuvat, tiedättekö olevanne raskasta seuraa, mutta ette vain välitä?

Vierailija
26.03.2022 |

Olen ihmetellyt tällaista: on olemassa ihmisiä, joilla on on aina jotain vuodatettavaa, jos vain on joku henkilö lähistöllä kuuntelemassa. Tietävätkö nämä ihmiset olevansa hemmetin raskasta seuraa, mutta eivät vain välitä tippaakaan, vai eivätkö he vain voi itselleen mitään?

itse en rasita murheillani muita ihmisiä kuin äärimmäisessä hädässä ja ihmettelen, miksi joudun niin usein kuuntelemaan muiden vuodatusta. Ja niin kuin toisessa keskustelussa ohjeistettiin, myöskään neuvoja näihin vuodatuksiin ei saa antaa. Eli siis vain kuunnella,

On myös ihmisiä, jotka vuodattavat suuremmassakin seurassa. Muistan työkaverin, joka tukki vuodatuksillaan kaiken muun keskustelun lounaspöydässä ja lopuksi piti järjestellä lounaat niin, ettei työkaveri päässyt samaan pöytään, jos halusi joskus kuunnella muidenkin juttuja.

Eli te, jotka aina ja joka paikassa avaudutte omista asiositanne, eikö teitä yhtään häiritse se, kuinka paljon vaadittu muilta ihmisiltä?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi yksi