Varokaa oikeesti katolta tippuvia lumia.
Meillä koira jäi lumikuorman alle ja toinen takajalka pirstaleina.Nyt sitä sitten yritetään paikata pienelänklinikalla. Ja kun ei ollu vielä vakuutusta niin tulee kalliiksi. Ottakaa hyvät koirien ja lemmikkien omistajat vakuutukset heti selviätte monelta harmilta.
Tässä menee talous ja laskunmaksut ja kaikki ihan sekaisin. Nämä on juuri niitä tilanteita mikä on yllättävä ja sekottaa pakan kokonaan. Nyt ei sitten tiedetä millä maksellaan mitäkin kun kaikki rahat menee koiraan.
Kommentit (4)
ja me oltaskin se lopetettu, mutta koira on tyttären ja sehän huus kuin hinaaja että se hoidetaan kuntoon. Ja onhan tuo perheen jäsen. Ortobedi oli sitä mieltä,että jalasta tulee hyvä.
ja me oltaskin se lopetettu, mutta koira on tyttären ja sehän huus kuin hinaaja että se hoidetaan kuntoon. Ja onhan tuo perheen jäsen. Ortobedi oli sitä mieltä,että jalasta tulee hyvä.
Kaikki jotka teiltä aa rahaa ovat sitä mieltä että koirahan on parempi kuin ennen...
siitä ei tule enää työkoiraa vaan kotikoira. koirahan pärjää vaikka 3 jalalla ja oppii elämään elämänsä niin. Ja tosiasia on, että on helppo sieltä huudella, että olisitte lopettanu. No jos olis jokumuu kirjoittanu niin varmaan olisn sanonu samoin. Mutta eläin on perheenjäsen. Ei ihmisiäkään lopeteta jalan takia.
koirallekin on todella raskas.