Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Koholla olevaa Alat arvoa vain seurataan. Vuosia. Ei oikeesti ees tutkita????

Vierailija
25.03.2022 |

Mitähän peliä tämäkin on? Uutta lääkärikoilutuksen tulosta. Lääkärien ei tartte muuta tehä palkkansa eteen kun loputtomsti vaan panna kontrollikokeet 6kk päähän. Vuodesta toiseen. Ei tarkempia tutkimuksia. Helppo työ. Lapsikin osaa. Katotaan taas ensivuonna josko se ois noussu.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
25.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kyllä ne tutkitaan jos on esim.  kolminkertaiset. Ultralla syynä usein läskit. Sillä ole mitään merkitystä jos ne nyt vähän on koholla.

Vierailija
2/5 |
25.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mites omat elintavat? Oletko ylipainoinen ja miten alkonkäyttö? Ovat suurimpia syitä kuitenkin siihen miksi nuo arvot ovat koholla. Jos niitä ei ensin hoida kuntoon, on aika turhaa tutkia voiko arvojen nousu johtua jostain harvinaisemmasta syystä?

En halua saarnata enkä arvostella ketään, mutta se on vain fakta että elintapojen muutoksella voitaisiin ehkäistä, hoitaa ja jopa parantaa monia suomalaisten terveysongelmia. Potilaankin paras on ettei heti ekana lykätä jotain pilleripurkkia kouraan.. suomalaisista lähes joka toinen on väh. vyötärölihava ja valitettavasti yhä useammin jo lapsena/nuoruudessa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
25.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juotko alkoholia vai epällään vain?

Vierailija
4/5 |
25.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen täysin raitis. 68 kg paino. Ei riitä selitykseksi. Muut maksa arvot normaalit.

Ap

Vierailija
5/5 |
25.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä syöt? Hiilihydraatit kannattaa minimoida, ainakin sokerit ja makeutetut ruoat pois vähäksi aikaa kokonaan. Lisäravinteet? Joku d/c -vitamiini ei vielä vaikuta, mutta liika sekalaisten pillereiden popsiminen voi vaurioittaa maksaa. Paljon marjoja ja kasviksia!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme seitsemän