No niin. Olenko friikki?
Tosiaan minulla on nyt päässyt käymään tälläinen omituinen juttu. Olen naimisissa ja kahden ihanan lapsen äiti. Palasin työelämään n. 2vuotta sitten. Mieheni on ihana ja en ole koskaan epäillyt etten rakastaisi häntä mutta olemme kai kasvaneet vähän erillemme. Samassa työpaikassa mutta eri osastolla on töissä aivan ihana mies. En ole koskaan hänelle puhunut ja tuskin hän on minua edes huomannut. Näen häntä siis työpaikan ravintolassa ja se on päivän kohokohtani.
Elän päivät pitkät mielikuvitusmaailmassani jossa olen hänen siis tämän työpaikkani ihanan miehen vaimo ja asumme maalla. Töissäkin huomaan vähän väliä havahtuvani todellisuuteen kun vain mietin "meitä". Ruokaa laittaessa, pyykkiä pestessä ja illalla nukkumaan käydessä vain hän on mielessäni. En tiedä mitä oikeasti haluan ja olen miettinyt jo kauan haluaisinko oikeasti tutustua häneen koska minulla on jo pääni sisällä oma käsitykseni hänestä ja hänen luonteestaan. Pelkäisin pettyväni. Onko tämä ihan normaalia? Hänen avullaan jaksan arkea.
Kommentit (16)
kenelläkään ole käynyt vastaavanlaisesti?
ap
kenelläkään ole käynyt vastaavanlaisesti?
ap
nyt kumminkin vastauksista. Sain asiani sanottua ja ilmeisesti nyt sitten olen sekopää. En voi ystävilleni asiasta puhua joten päätin täällä avautua. Olisin hieman enemmän mielipiteitä kaivannut.
ap
oletko harkinnut terapiaan menoa ? ;)
oletko harkinnut terapiaan menoa ? ;)
nyt harkittava. Kiitos vinkistä.
ap
ja muuta tän työpaikan ihanan miehen kanssa MAALLE!!!! ja mee sen kaa vaik naimisii oisko hyvä idea???
todellisuuden ja mielikuvituksen välissä... :)
Ilmeisesti kukaan muu ei muka ole fantasioinut toisista?! Ei varmaan nähnytkään muita miehiä koko suhteensa aikana? :D Enpä usko :D Ihastumisia tulee ja menee taatusti pitkän suhteen aikana, mutta avioliitto onkin TAHDON-asia, jolloin ihastumiset jätetään sille asteelle mille ne kuuluvatkin, eli fantasioiksi :) nro 12
Hyvä että jollakin fiksu tapa hetkeksi irrottautua arjesta... toiset kun vetää viinaa yms.
ompas muuten vähän tylyä ja asiatonta meinikiä täällä. menkää mammat nukkumaan :o)
Ilmeisesti kukaan muu ei muka ole fantasioinut toisista?! Ei varmaan nähnytkään muita miehiä koko suhteensa aikana? :D Enpä usko :D Ihastumisia tulee ja menee taatusti pitkän suhteen aikana, mutta avioliitto onkin TAHDON-asia, jolloin ihastumiset jätetään sille asteelle mille ne kuuluvatkin, eli fantasioiksi :) nro 12
Kun kuitenkin niin moni nykyään pettääkin yms. niin eikö sitten fantasioida muista miehistä... Omituista :)
ap
et ole sekopää ja kuten jo joku sanoi avioliitto on tahdon asia. välillä liitossa huonoja hetkiä välillä hyviä. niinhän se kaikessa menee. voi olla että joskus vielä tulevaisuudessa naurat tälle jutulle ja olet iloinen siitä ettet tehnyt mitään typerää koska vain fantasioit siitä.
hanki elämä