Äitini äiti oli mielisairas. Ei antanut lapsilleen joita oli viisi kappaletta ruokaa.Niin nuo lapset huostaanotettiin.
Äitini oli silloin viisivuotias. Hänellä on kamala pakkomielle ruokaan, ollut aina. Pistää kaikki ruokaan jotta kaksi jääkaappia ja kolme pakastinta on koko ajan täynnä. Pikkusiskollaan taas on anorektisia piirteitä ja on yli laiha. Polttaa vaan eikä syö mitään.
Kommentit (17)
Mahtoiko äidinäiti juoda? Vai todettiinko hänet mielisairaaksi?
Oli mielisairas. Ei koskaan etsinyt lapsiaan kun nämä olivat aikuisia. Hankki vaan lisää lapsia. Kaikki eri miesten kanssa eli saattoi olla myös pubiruusu.
Äitini on aina ollut ylipainoinen. t.ap
Vierailija kirjoitti:
Oli mielisairas. Ei koskaan etsinyt lapsiaan kun nämä olivat aikuisia. Hankki vaan lisää lapsia. Kaikki eri miesten kanssa eli saattoi olla myös pubiruusu.
Tapahtuiko tää, Henna, siellä Intiassa? Ja montako sisarusta siis kaikenkaikkiaan oli, jos ensin huostaanotettiin viisi, ja näiden jo aikuistuttua isoäiti-ikäinen pubiruusu tehtaili vaan lisää vauvoja?
Nykyään huumeiden käyttäjien lapset jää ilman ruokaa eli käyttikö isoäitisi huumeita?
Kauheeta. Kai sulla ap oli sitten jotain normaaleja sukulaisia?
Muut sukulaiset suht tavallisia. Mutta itsekin alan epäillä tuota huumeiden käyttöä kun pikkuveljeni on niitä käyttänyt. t.ap
Äitini muistaa lapsuudestaan että äiti teki keittiössä ruokaa ja antoi hänelle lantun palan. t.ap
Meidänkin olisi pitänyt lapsuudenkodissa pärjätä pelkällä kouluruualla. Vanhemmat kyllä huolehtivat omasta ravitsemuksestaan.
Olikohan ne riisitautisia nuo lapset siis?
Eivät lapset ole mitään kappaleita.
Semmosta se elämä on.