Tykkäättekö saunoa?
Mä olen kova saunomaan. Saunon aina yksin. Teen monesti myös jonkun kasvonaamion tai jalkahoidon. Entä sinä, tykkäätkö saunoa?
Kommentit (12)
Vierailija kirjoitti:
Kyllä, jos saan olla siellä yksin
Mulla sama juttu! Yksin rauhassa ja hiljaisuudessa.
En. Mä en hikoile ja mun systeemi menee saunassa sekaisin. Saan saunassa usein vilunväristyksiä ja tulen huonovointiseksi.
On mukavaa kun lämpiää kokonaan. Suihkussa jää aina vähän kylmäksi joku osa kehosta.
Sen oon huomannu että mun jalat ja varpaat ei saunassakaan lämpene
Tykkään saunoa savusaunassa. Sähkökiuaskoppeihin en mene.
Tykkään saunoa. Käyn saunassa jotain 2-3 kertaa viikossa. Sauna on suomalainen🇫🇮.
Uuuh kyllä! Hikiset kalut kiihottavat...
Kyllä tykään saunoa. Mutta kun käy Heka- vuokratalon saunassa ja se on lenkki sauna,varaa ei omaan sauna vuoron. siellä ei käytä namioita ymm.kielettykin. Käytetään vain pesuaineita sinä pesuhuonen tila. Jotkuhan värjäsi hiuksensa ja saveakin käytti iholla,sivoomatta jälkijään.Löylyhuonessa sitten kuivunutta save lauteiden reunalla ja väri aine tahrat pitkin seiniä pesuhuone. Keran nakit unohtunet kiukaale,oli mustana käristyneet.Kaikki ylimäräinen kieletty ,mikä ei kuulu saunomiseen kun ei ole oma sauna.
Kyllä. Noin kahdesti viikossa niin, että kiipeän lauteille 60-65 lämmössä ja kuuntelen lämmön nousun sinne 75-80 asteeseen. Siis kuiviltaan pitää aloittaa ja suihkuun ensimmäisen lämmittelyn jälkeen.
Saunon lähes päivittäin. Se on ihanaa ja rentouttavaa urheilun jälkeen😊
Kyllä, jos saan olla siellä yksin