Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Masson sensuroitu kolumni. Ajatuksia?
22.02.2022 |
Lehti tilasi kolumnin. Vaati sitten sen sensurointia ennen julkaisemista. Kun toimittaja ei suostunut sensuroimaan, sitä ei sitten julkaistu. Onneksi on netti ja kotisivut. Erittäin asiallinen ja hyvä kolumni.
"Kun länsi on hylännyt tasa-arvonsa, ihmisoikeutensa ja vapautensa, voiko se vaatia niitä arvoja muilta? Voimmeko enää kutsua ketään liittymään tällaiseen länteen? Vai alkaako se olla samantekevää, minkä tyrannian kaveriksi välitilan maat päätyvät?"
Kommentit (2)
Faktaahan tuo. Miten eroaa muista kolumneista, muuten kuin että "väärä mielipide" ja osuu oikeaan niin että kolahtaa?
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Lehti oli ihan oikeassa. Piti kirjoittaa yleispätevä artikkeli, mutta tämä kirjoittaja halusi väkisin sotkea sekaan omia luulojaan asiasta jota tehtävänannossa ei edes kysytty.