IL: Manniset eivät pärjäisi alle 100 euron viikkobudjetilla
Mikä uutinen! Luksuselämää viettävä julkkisperhe ei pärjää alle satasen viikkobudjetilla! Elämä on valintoja. Joillekin se materia vaan on tärkeämpää kuin toisille.
https://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/a/fc8b9d52-ca9f-436f-93cf-1b1d766…
Kommentit (10)
No ei kai nyt mikään perhe pärjäisi tuolla budjetilla...
Vierailija kirjoitti:
No ei kai nyt mikään perhe pärjäisi tuolla budjetilla...
No se Rikkaat ja rahattomat -ohjelman toinen perhe joutuu pärjätä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
No ei kai nyt mikään perhe pärjäisi tuolla budjetilla...
No se Rikkaat ja rahattomat -ohjelman toinen perhe joutuu pärjätä.
"Joutuu pärjätä" 🤣. Taidat kuulua itsekin samaan kansanosaan.
Miksi pitäisi pärjätä jos ei ole pakko?
Katsoin tuon videon. Onko noilla tosiaan tuossa luksuskämpässä NAAPURI molemmin puolin varmaan viiden metrin päässä jossain helvetin Lempäälässä? Kuka haluaa tuolla saunoa ja käydä munasillaan uimassa? Luulisi, että jos tuollaisen on rakentanut, niin olisi löytynyt joku parempi paikka kuin tuollainen kolhoosi.
Jokainen yksinäinenkin Suomessa saa enemmän kuin satasen viikko. Onko sosiaaliturvan taso liian suuri, jos satasella pärjää? Johan työmarkkinatukikin on yli satasen viikko hyvän matkaa ja asumistukia saa siihen vielä päälle.
Ei mitään hajua ketä nämä ihmiset ovat tai mistä heidät pitäisi tuntea, mutta tuon lehtijutun ja videon perusteella suoraan sanoen aika vastenmielisen oloinen pariskunta.
Hyvin pärjää, jos rahaa kuluttaa vain ruokaan. Jos pitää saada hummerin bensat ja tekoripset sun muut ulokkeet niin ei riitä. Ritakin olisi paremman näköinen luonnollisena, mutta ei voi edes viikkoa olla ilman turhakkeita.
Ihme Elviksiä. Eikä tuo niiden rahamääräkään miltään rikkaiden budjetilta kuulosta, jos molemmat työssäkäyviä ihmisiä kuitenkin.
No ei pärjää kovin moni muukaan lapsiperhe.