Minkälainen hiustyyli olisi sinulle painajainen?
Omassa päässäsi.
Minulle kaikki lyhyeksi kynityt "näppärät" hiusmallit, pahin sellainen, jossa on jätetty korvien eteen kivat pulisongit kehystämään kasvoja.
Hyvänä kakkosena mullet, edestä lyhyt ja niskassa epämääräinen reuhka.
Kommentit (18)
Pitkät hiukset, tyyliin lapojen tasolle ja enemmän.
Lyhyet, kananperse, kirkkaat hiusvärit.
Suorat ja pitkät, sellaiset joita teinit hiplaa ja asettelee koko ajan.
Permamentti, onneksi niitä näkee enää harvoin.
Sellainen tukaton eli kalju. Tai suora liuhuletti jatkeilla.
Lyhyt, sellainen pituudeltaan 5-15 cm. Minulla on paksut, jäykät suorat hiukset ja lyhyillä hiuksilla näytän ihan järkyttävältä pallopäältä.
Siilistä en tykkäisi itselläni, koska omistan aika pienen pään, niin se jotenkin pienenisi entisestään. Rastat olisi myös aika kamalat. Sit sellaiset kummalliset geometriset leikkaukset tai shokkivärit olisivat nou nou.
Otsatukka. Aina tiellä ja kutittaa.
Mikä hyvänsä paljon laittamista vaativa hiustyyli. Valitettava tosiasia on, että jo ihan työnkin puolesta käytännöllisyys edellä mennään, hiukset pitää saada joko reilusti kiinni joko tiukalle letille tai nutturalle, vaihtoehtoisesti ihan lyhyt, viispiikkisellä inhimilliseen kuntoon suittava malli voi toimia. Tosin jälkimmäisen ylläpitämiseksi joutuisi ravaamaan vähän väliä kampaajalla (ihan siili, jonka voisi itse ylläpitää, ei ole muuten mun juttu, niin siinä menee raja).
Kaikki lyhyen malliset hiukset.
Minulla pitää olla vähintään rintojen yli hiusten pituus, niin on kaunis.
Karsein on joku sellainen olkapäille ulottuva tasainen tätitukka.
Lyhyt otsatukka. Melkein kaiken muun voin sietää, itselläni on ollut lähes siilipituinen tukka ja mielestäni kananpersekin voi olla hyvännäköisellä naisella seksikäs. Mutta lyhyttä otsatukkaa en leikkaisi ikinä.
Jos ei olis otsatukkaa, en sais onnettomuuden jättämiä arpia naamalta peitettyä.
Kananperse olisi karmea.