jos rinnat eivät kasvaneet raskauden aikana...ainakaan heti alussa....tuliko tyttö vai poika?
teen tässä henkilökohtaista tutkimusta :)
kahdesta ekasta on rinnat turvonneet paljon ja nopeasti ja niistä tuli samaa sukupuolta olevat lapset. Nyt kolmas raskaus täysin samanlainen edellisten kanssa, mutta rinnat eivät vaan kasva (ainakaan vielä rv11) Voisikohan tämä merkitä jotain?
Kommentit (12)
ja rinnat kasvoivat molemmista tosi paljon.... siinä taisi sitten se teoria vesittyä :)
mut mun kaverilla taas turpos kauheet hinkit ja se sai pojan.
Mulla nyt 15.vko menossa eikä rinnat muuttuneet miksikään.
ensimmäiset on poikia ja toivon kovasti tyttöä :) ap
ja tytöstä pienempi maha enemmän sivulle. Pojasta tuli ruskea viiva mahan yli, tytöstä ei. Rinnat kasvoi enemmän tytöstä...tai sitten ne näytti isommilta, kun maha ei ollut niin iso;)
rinnat ei kasvaneet. Vasta sitten kun maito nousi. Esikoisen aikaan maha oli todella pieni ja sievä. Oli poikaviiva mahassa. Kuopuksen aikaan maha oli jätti! Tuli poikaviivat ja arvet yms :)
mä kans toivon kovasti tyttöä, mut kaikki oireet mulla kyllä viittaa poikaan..paitsi toi viiva ei oo kyllä ilmestyny vielä ainakaa..mahaakaan ei vielä näy joten en tiiä mihin se alkaa kasvamaan :)
T. se joka on vkolla 15..en muista numeroa
maha oli siro pieni poikamaha, joka ei levinnyt sivulle. Vatsassa meni poikaviiva ja tyttö tuli. Ihana prinsessa.
mä kans toivon kovasti tyttöä, mut kaikki oireet mulla kyllä viittaa poikaan..paitsi toi viiva ei oo kyllä ilmestyny vielä ainakaa..mahaakaan ei vielä näy joten en tiiä mihin se alkaa kasvamaan :) T. se joka on vkolla 15..en muista numeroa
ja sekoaa kohta näiden arvailuiden kanssa! Miksi ei vaan voi olla jotain selkeää merkkiä? :)
siniseks kun olis poika ja punaiseks kun tyttö tulossa..ei jäis epäselväks :D
T. 4 ja 9
siniseks kun olis poika ja punaiseks kun tyttö tulossa..ei jäis epäselväks :D T. 4 ja 9
:D tai ihan mitä muuta vaan...vaikka sitten muttuisi punaiseksi koko äiti. Mutta ei jaksa odottaa mitään ultria!
Jenkeissä kuulemma myydään sellaista pissatestiä kotiin joka kertoo viikosta 10 eteenpäin saako tytän vai pojan. Pystyy tilaan meille suomeenkin.
mun pitäs jaksaa odottaa 28.12 asti kun sit on rakenneultra..jospa siinä näkyis jo :)
En millään malttais!! Kävin viimevkolla nt-ultrassa ja ihanaa oli nähdä kun vauva heitti kuperkeikkaa ja vilkutteli, hiero silmää, saatiin siitä hetkestä kuvakin :)
Siinä mielessä levollinen mieli, että tiedän rakenteiden olevan normaalit ja vilkas näköjään on, mut sen sukupuolen vielä haluaisin tietää ja pian! :) Onks sulla ollu vielä yhtään ultraa?
T. se toinen malttamaton :D
Eli minulla on poika. Rinnat ei kasvaneet / aristaneet / muuttuneet millään lailla koko raskausaikana.