Epämiellyttävä naapuri. Polttaa tupakkaa asuntomme oven vieressä(puutalo/rivitalo). Haju tulee meidän kotiimme.
Takapihalla on paikka tupakoitsijoille, siellä iso tuhka-astia. Miten neuvoa naapuria joka ketjupolttaja menemään takapihalle. t. lääkäri
Kommentit (11)
vaikkapa sanomalla että mee vttuu siit
Ei ainakaan kannata mennä sanomaan sille tyypille ystävällisesti että savu tulee teille, että voiko mennä sinne perälle.
Ala ennemmin vaikka hakata seinää ja häiritsemään muilla tavoilla niin varmaan lopettaa.
Olen kuullut muilta naapureilta että kyseessä on hankala vanha ihminen. T: ap
Voisitko ihan vain sanoa että savu tulee tästä paikasta meille sisään, tuolla on sopiva tupakointipaikka tuhkakuppeineen?
Laita karhunraudat sinne nurkalle lojumaan. Lisäksi ympärille jalkaväkimiinoja, jos arvelet että ei jää rautoihin.
Vierailija kirjoitti:
Olen kuullut muilta naapureilta että kyseessä on hankala vanha ihminen. T: ap
Jos ei ystävällistä kehoitusta usko, niin sitten ei voi kai mitään. Fiksut usein ottaa muut huomioon.
Tuskin siihen poppakonsteja on. huomautus, valitus vaan
Eikös siitä ole laki nykyään ettei saa polttaa niin että haju leviää naapuri asuntoihin? Ole ap yhteydessä juristiin joka osaa neuvoa, miten toimia.
Vierailija kirjoitti:
Eikös siitä ole laki nykyään ettei saa polttaa niin että haju leviää naapuri asuntoihin? Ole ap yhteydessä juristiin joka osaa neuvoa, miten toimia.
Se pitää todentaa terveystarkastajan käynnillä ja sitten selvitellään onko vika talon ilmanotossa vai missä.
Ja ihan hyvä. Meilläkin yläkerran mummo oli vain päättänyt että poltetaan parvekkeella. Alkoi terrorisoida minkä ehti ja lopulta viranomaiset oli ihmettelemässä sekä meidän että mummon kämppää.
Mummo meni kiukuspäissään tekemään virheen. Oli kerännyt niitä kertoja kun ollaan tupakalla. Mukana oli sellaisia ajankohtia ettei oltu edes kotona, niin mummo sai varoituksen. Ja joutui kustantamaan noita viranomaisten käyntejä.
Savun tullessa sisään hyökkäät pihalle sopiva painevesisammutin mukana ja ruiskutat kessun sammuksiin. Sitten selität luulleesi talon palavan. Toimi tehoaa parhaiten kunnon pakkasella.
Ja missä ilmansuunnassa? Olisko taas idässä? Taas tätä russofobiaa natohaukoilta.
Etkö uskalla mennä neuvomaan. pelkäät että saat pskaa niskaan?
No sitten tyydyt nykyiseen.