Miltä kuulostais nimi
Olivia Anniina,sopiiko tuo Anniina nimi Olivialle kun tuntuu että mitään sellaista sointuvaa toista nimeä ei tahdo löytyä,Karoliinasta en oikein pidä ja Josefiinakin on siinä kiikun kaakun..tai Olivia Josefiina ehkä?
Kommentit (12)
Mikähän voisi olla sitten semmoinen toinen nimi joka kävisi
mutta Aniinaa parempina ehdottaisin vielä vähän "hienompia" nimiä, kun tuo Oliviakin on (mun mielestä) tavallista hienompi nimi:
Olivia Adeliina
Olivia Adalmiina
Olivia Antoniina
Olivia Annastiina
Olivia Lumia
Olivia Serafiina
Olivia Katariina
Olivia Vilhelmiina
Olivia Ottilia
Entäs vaan Anni Sofia Vilhelmiina?
Enpäs ole ajatellut että Olivia ois sen hienompi kuin muutkaan nimet.Olivia Katriinakin ihan kiva,nuo Adalmiinat ja Serafiinat Ottiliat,Lumiat ym voi varmaan unohtaa en oikein pidä enkä usko että mieskään lämpenis niille.
tulisi kalja mieleen.No niillehän se tulee mieleen tietty ketkä juo.Onhan niitä nimiä joista tulee ties mitä mieleen Felix (ketsuppi)Otto (lonkero,automaatti ym..)
Olivia Matilda/Matleena
Olivia Elviira
Olivia Julietta/Janette
Olivia Henrietta/Hennariikka/Henrii(k)ka
Olivia Ilona
Olivia Mimosa/Melissa
Olivia Eerika
Olivia Mikaela
Olivia Eleonora
Olivia Matilda ois ihan kiva kyllä..
Olivia Neela Maria
Olivia Saara Sofia
Olivia Alexandra
Olivia Ulrika
Saara-Olivia
Anna-Olivia
ja se on vaan makuasia.
Laitetaan nyt kuitenkin vaihtoehtoja:
Olivia Rosanna
Olivia Sofianna
Olivia Matleena
Olivia Aurora
Olivia Aliisa
Olivia Talvikki
Olivia Helmiina
Olivia Lilian
Olivia Juulia
Olivia Eerika
Olivia Isabella
Olivia Aleksandra
Olivia Helmi Katariina?
Olivia Kristiina?
Olivia Anni Amalia?
Olivia Helmi Sofia?
Olivia Elsi Emilia?
mutta jotenkin Olia Anniina ei vaan sovi yhteen. Molemmat on mielestäni ihan kivoja nimiä, mtta eivät jotenkin sovi yhteen.