Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Lähihoitajaksi oppisopimuksella? Onko "helppo" päästä oppisopimuksella

Vierailija
09.11.2009 |

opiskelemaan lähihoitajaksi? Muutenhan oppisopimuspaikkoja on aika vähän, mutta tällä alalla luulisi ainakin töitä riittävän.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

eli oppisopimuspaikkoja on alalla vähän, ainakin jos aiot suuntautua sairaanhoidon ja huolenpidon puolelle.

Vierailija
2/2 |
09.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaikeata päästä ylipäätänsä mihinkään oppisopimuksella. Yritin puoli vuotta soitella jokaiseen mahdolliseen paikkaan mikä vaan liittyi lähihoitajakoulutukseen. Mulle sanottiin, että pitäisi tuntea paremmin jotta olisivat ottaneet sisälle taloon.

Näin voimme todeta, että oppisopimus on hyvä opiskelumuoto, mutta jos ei ole suhteita niin ei myöskään ole mahdollisuuksia ellei onni potkase (pieni mahdollisuus..siis todella pieni).

Itse ajattelin hakea suoraan oppilaitokseen kun äitiysloma päättyy. Lukiopohjasille se on onneksi kaksivuotinen. Hain siis oppisopimuspaikkaa ennen raskauttani.

Toivotan sulle ap onnea yritykselle. Jatka soitteluja ja käy paikan päällä kysymässä=) toivottovasti onni lykkäis sua

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla