Kuvitteleeko hallitus ja THL, että kolmas rokote oikeasti estää omikronin leviämistä?
Eihän se niin tee. Toiveissa on, että se estäisi tehohoitoon joutumista niin, ettei hoitopaikat tukkeennu mutta siitäkään ei ole varmuutta. Rajut sulut ja maskipakko laajasti auttaisi, mutta niin ei tehdä, miksi?!
Kommentit (9)
Lässyn lässyn. Kuvitteletko sinä ymmärtäväsi asiasta jotain? Olet väärässä, sinä et ymmärrä tästä(kään) asiasta mitään.
Eihän tässä koronasta ole kyse ollenkaan., kyllä he tietävät ettei se siihen auta, mutta me emme tiedä kuka tai ketkä heitä ohjaavat.
Osa ehkä kuvittelee, osa ei. Pääasia on, että he ovat allekirjoittaneet tietyt sopimukset ostaessaan rokotteet, joten nyt joutuvat laulamaan omistajiensa laluja.
Ap on ottanut jo kolme rokotetta mutta en silti hyväksy sitä, että rokottaminen on muka tärkein asia, kun tärkeintä olisi ehdottomasti maskit käyttöön, kun ulos kotiovesta mennään ja kokoontumisrajoitukset! On täysin vastuutonta, että ihmisille uskotellaan, että rokotteet ehkäisevät koronan leviämistä, kun yksinkertaisesti se ei ole totta!
Hyvin on propaganda purrut kun rokotejonoissa on niin paljon ruuhkaa ettei kaikki sitä rokotetta saa.
"Rotanmyrkky on erityisesti jyrsijöiden, kuten rottien ja hiirien hävittämiseen ihmisasumuksista ja niiden läheisyydestä tarkoitettu myrkky. Jyrsijät arastelevat uusia ruokia ja siksi ne syövät aluksi vain vähän niitä. Syömistä jatketaan, jos ruoasta ei sairastuta.[1] Tehokkaat rotanmyrkyt ovatkin tappavinakin määrinä mauttomia ja hajuttomia ja useimmiten hitaasti vaikuttavia. Myrkkyinä käytetään tavallisimmin veren hyytymiseen vaikuttavia aineita, jotka surmaavat tuhoeläimen sisäiseen verenvuotoon ajan kuluessa. Myös erilaisia myrkyllisiä alkuaineyhdisteitä käytetään."
Lähde: Wikipedia
Norjassa ja Tanskassa se ainakin on aiheuttanut sen. Näkee käyristä selvästi.
Kun koe-eläin, joka ei ollut ennen kohdannut virusta, rokotettiin ja rokotuksen jälkeen kohtasi luonnon viruksen, se saikin vaikeamman taudin. Näitä asioita pitää sulkea eläinmallien kanssa paljon pois, ettemme rokottamisella pahenna tilannetta saamalla aikaan vakavampia tautimuotoja, Nohynek sanoo.
Kiuru kyllä tietää paremmin!
Äkkiä HÄTÄJARRU JA RAJAT KIINNI