Lue keskustelun säännöt.
Rakkaus
15.12.2021 |
Uskomatonta mutta totta, olen löytänyt rakkauden pitkien yksinäisten vuosien jälkeen. Miehestä joka puhuu jopa tunteistaan välillä! Ja hyväksyy mut sellaisena kuin olen, vaikka oonkin syrjäytynyt. Joskus voi elämässä tapahtua ihmeitä
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hyvä homma! Hyväksyvyyttä, ei sättimistä ja tuomitsevuutta ja elämistä kyräilevän katseen alla negatiivisessa ilmanalassa. Monelle miehelle ilkeä kritikointi/ vikojen hakeminen ja vallankäyttö on tapa olla, katsovat sen oikeudekseen mutta jäävät hämmästelemään, kun jos naisen saavat, ei onnea vaan tule.
Ei onni niin tule, että toinen/mies lykkää valitusta ja negaa koko ajan, ja toisen/naisen tulisi olla toksisuuden kohde ja sen piristäjä Barbie. Mies hakee "lämpöä" mutta antaa itse kylmyyttä. Näin on joillain. Se ei ole rakkautta.