Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Imetysliivien osto enne synnytystä

Vierailija
11.12.2021 |

Ensikertalainen pulassa! Jotkut imetysliivit pitäisi osata ostaa valmiiksi, mutta koon valinta tuntuu vaikealta kun ei tiedä minkä kokoiset rinnat on maidon noustessa -millaiset kannattaisi ostaa? Jonkinlaiset toppimalliset lähtökohtaisesti tuntuisi parhaalta vaihtoehdolta. Voinnin takia verkkokauppatilaus.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
11.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Esim. Lindexillä on monia sellaisia pehmomalleja. Venyvät tarvittaessa. Kannattaa ottaa ennemmin sellaiset, joita ei tarvitse pujottaa päälle (toppimalli), vaan sellaiset, joissa on jotain säätöä.

Vierailija
2/7 |
11.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mihin niitä edes tarvii?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
11.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Mihin niitä edes tarvii?

Voit googlata, mihin rintaliivejä tarvitaan. Kyllä se siitä.

Vierailija
4/7 |
11.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse ostin ensimmäisen lapsen kohdalla kalliit imetysliivit pari viikkoa ennen laskettua aikaa. Laitoksella rinnat kasvoi niin valtavasti, että ne ei sopineet päälle. Ostin sitten halpisliivit, jotka oli käytössä epämukavat ja hankalat.

Vierailija
5/7 |
11.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä ostin sellaiset pehmeät, joissa ei ole kaaria. Ostin Henkkamaukasta kokoa 38, kun tavallisesti olen 36. Sopivat oikein hyvin myös maidonnoustua.

Vierailija
6/7 |
11.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

On todella vaikea arvioida minkä kokoiset rinnat on kun maito nousee taikka mikä ylipäätään tuntuu mukavalta. Omat rinnat paisui ihan hervottomaksi ensimmäisten päivien aikana. Mutta samaan aikaan olivat todella kipeät. Ja koska maitoa herui tauotta, oli pakko olla jotkut liivit, jotka pitivät liivinsuojia paikallaan. Muuten olisi ollut koko ajan tahrat rintojen kohdalla. Itse ainakin jouduin ensimmäiset päivien aikana menemään ostoksille ja testaamaan mikä tuntuu edes jotakuinkin mukavalta päällä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
11.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vastauksista :) menisiköhän ihan vaikka tällaiset ensihätään sairaalassaolopäiville?

https://www2.hm.com/fi_fi/productpage.0694194008.html

Lähinnä tarve varmaan juuri liivinsuojien paikallaanpitäjille, mitkään megatissit ei tule b-kuppilaisella kuitenkaan olemaan, joten tukevuutta kerkeää sitten miettiä seuraaville kun tietää koon paremmin. Puuvilla ja pehmeys puolestaan tärkeitä herkkäihoiselle/atoopikolle

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä neljä