Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minun kamala kokemukseni 20-vuotiaana, Ruotsiin töihin mentyäni lasten päiväkodista. Tämä varmaan poistetaan nopeasti, vaikka rikos on vanhentunut.

Syksy 1979-kevät 1980 Tukholmassa lastenhoitajana
26.10.2021 |

Erään ihanan päiväkodin pikkutytön äiti oli joutunut sairaalaan kivuliaan gynekologisen vaivan vuoksi. Tytön isä, iloinen ja komea latino, joka oli töissä toisessa päiväkodissa, kysyi minulta, voisinko tulla passaamaan heidän kahta lastansa, kun hän lähtee sairaalaan tapaamaan vaimoaan, no tietysti lupasin auttaa. Koti oli siisti ja lämpöisen tuntuinen. Lasten isä halusi lukea iltasadun kaksoissängyn päällä, minä makasin vatsallani keskellä ja lapset kummallakin puolellani.

Kun olin lukenut jonkun aikaa ja nämä mukavat lapset olivat jo nukuksisssa, tunsin yhtäkkiä kuinka mun treeni-housut joissa oli kuminauha-vyötärö, nykäistiin alas, alushousujen kera. Yhtäkkiä mies tuli päälleni ja tunkeutui sisään takaapäin. Olin nuori ja melkein täysin kokematon ja hirveän hämmästynyt siitä että se pääsi sisään niin ahtaaseen paikkaan, mutta se oli ilmeisesti mahdollista tietystä suunnasta ja ehkä jopa liukuvoiteella, mies ilmeisesti osasi "homman".

Kauhistuin ja rääkäsin ja jollain tavalla tönäisin latinon sivuun, jolloin sen sperma roiski ympäriinsä. Huusin sille ja haukuin sen täysin. Se sanoi puolustukseksi, että (suurin osa) spermasta oli mennyt sen omien kalsareiden sisään. Kuinka hävytöntä! Tyttö oli 3 v ja poika 5 v. Nekin varmaan näki sen ja ihmetteli, eikö se ole järkyttävää?

Mä lähdin heti pois sieltä kotiin ja suihkuun, mutta en uskaltan tehdä poliisi-ilmoitusta. Naapurini, mua 12 v vanhempi nainen oli myös ollut niihin aikoihin siellä ja myös häntä oli loukattu seksuaalisesti, mutten tiennyt miten. Sanoin itseni irti lasten päiväkodista ja sanoin kontaktin irti tästä perheestä täysin. Postitin lainaamani kitarja-kirjan niille.

Kun kerran tapasin lasten ihanan äidin, hän kyseli että miksi et enää tule meille kylään. Kauheaa kun ajattelee, että tämä mies oli lasten päiväkodissa töissä, vaikka ilman alan koulutusta. Hän piti itseään lasten kasvatuksen asiantuntijana, mikä kuvotti mua. Tässä oli todennäköisesti suurempikin vyyhti taustalla, mutta en uskaltanut tehdä poliisi-ilmoitusta, koska en halunnut hajoittaa perhettä.

Näin hiljattain että mies oli kuollut, he asuivat nyt toisessa kunnassa rivitalossa. Parilla oli ilmeisesti paljon hyviä ystäviä ja tästä latinosta pidettiin. Minulla on ollut ällöttävä fiilis aina tästä tapauksesta, olikohan tämä latino raiskannut lapsia ja jopa aikuisia? Ajattelin mys, johtuiko miehen vaimon jatkuvat, vaikeat, krooniset vatsakivut esim. klamydiasta, jota siihen aikaan tuskin vielä testattiin.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi kuusi